Yes, nu har jag fixat garage

Jag har ett varmgarage som jag har vilen i nu..men jag har nog kvar det när jag köper hojen oxå..då finns det ju överflöd me plats..men jag betalar 500 spänn för ett varmgarage med 2 elutag som inte går att använda till svetsning..då blir hela huset svart =)...det är ca 15 meter från min dörr..jag tycker det e skit bra..har smällt upp massa lysrör oxå så det ljust som fan..
 
fredrik_wt skrev:
bara flytta ner sängen så har du boende med. :hihi
Känns onödigt med tanke på att jag har en lägenhet fem våningar ovanför garaget, det är mysigare att bo där :)


Hurtig skrev:
Finns det mer hojplatser?? ska ju flytta till södermalm imorgon!! :)
Av 6-7 MC-platser så var det bara en som redan var tagen, jag antar att folket i mitt hus inte är bikers :(. Tyvärr så hyr dom bara ut till en om man är bostadsrättsinnehavare i föreningen.


Freppa skrev:
800 spänn kostar min plats. 1350 kostar det för bilen. Suck.....
Då är det alltså fastslaget, Södermalm rockar Kungsholmen (vilket jag iofs redan visste :p). Bilplatserna kostar 750 kr i vårt garage, nästan gratis i jämförelse med din hyra ;)
 
YamahaJojje skrev:
Jag har 1500m2 kallgarage att ställa prylar på och 100m2 varmgarage :D bara 50m från huset
Det är jag ärligt avundsjuk på, jag är en skrotsamlare av rang och skulle gärna ha 1500m2 att ställa allt jag samlar på mig på :). Hyr du ett gammalt lager eller har du bara århundradets största garage?
 
sgtpepper skrev:
Det är jag ärligt avundsjuk på, jag är en skrotsamlare av rang och skulle gärna ha 1500m2 att ställa allt jag samlar på mig på :). Hyr du ett gammalt lager eller har du bara århundradets största garage?
Bor på en stor bondgård :D Maskinhall e väll rätt ord
 
När jag bodde i Viptorp (I Eskilstuna) så betalade jag 256/månaden för en holk i en garagelänga.. Det var ingen kö så när grannen flyttade så tog jag hans holk oxå.
Så en etta på 29 kvadrat med kokvrå och dubbelgarage gick totalt på 2100/mån... Klart överkomligt.. :tummenupp
 
är det någon som känner till något bra garage på Södermalm behöver en plats till sommaren, gärna nära hornstull!

(förlåt om jag spammar i tråden)

:hej
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top