Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Kollat runt lite på olika slipons till hojen... Någon som har bra tips? Vill inte byta till helsystem då det blir för mkt cash. Någon slipon som ger lite råare ljud?
blev som dött här ett tag =(
ingen som vet vilka som säljer shark avgas system till vettiga priser???
Jag beställde ett Shark GP2 Street från Bikeshop.se i fredags.
Får det om tre veckor!
Hugger - Check
Nytt helsystem - check
Nya blinkers - check
Ny regplåtsfäste - check
Belly pan - kommer i juli
Bilder kommer!
Hon börjar bli ordentligt snygg nu.
Jag beställde ett Shark GP2 Street från Bikeshop.se i fredags.
Får det om tre veckor!
Hugger - Check
Nytt helsystem - check
Nya blinkers - check
Ny regplåtsfäste - check
Belly pan - kommer i juli
Bilder kommer!
Hon börjar bli ordentligt snygg nu.
Vilken medeltemp ligger era hojar på?
jag tycker min blir snabbt varm å elfläkten min startar inte förens 100grader
Hjälp sökes!
Gjorde nybörjarmisstaget att inte skriva upp vilka färger som skall sitta med vilka gällande kablaget för blinkers bak. Nu får jag ingen ordning på det. Skulle byta undertail och miniblinkers bak, drag bara ut sladdarna och sen var det "helvete!". Kan inte få någon ordning på dem igen. Det bästa jag lyckats med är att vänstar bak+fram fungerar som de skall. Men inte höger. Provat koppla om och om och om men blir aldrig rätt.. Blinkar snett, vänster fram och höger bak, blinkers fram och bak lyser hela tiden på ena sidan osv.
Någon vänlig själ som kan berätta för mig vilka kablar som ska i vart? (kopplingen på höger sida under sadeln) Vill verkligen få på undertailen ikväll men vill ju veta att det funakr med original innan jag börjar löda och greja i nya kablarna.
Tack på förhand
om du kopplat så dom lyser hela tiden så har du kopplat in baklampan bara att prova sig fram svart är jord
Baklampan? Alltså skyltbelysningen eller bakljuset? Bakljuset går ju separat och är inte riktigt med i samma kabelhärva som resten... från hojen kommer 4 honor blå,brun,grön,svart. 1 av varje. Dessa kablar matchar ej färgerna på de som kommer från blinkers.
Någon som vet vilka par som håller ihop?
Okej nu är det löst iaf... efter någon timmes frustration igår natt.
MEN nu dök det upp ett nytt problem om någon är duktig på relä.
Köpte ett lastoberoende relä från biltema. Allt funkar men så fort tändningen är på "tickar" relät. Fast blinkers är av, men så fort ström är på så låter relä't... Någon som har en idé om vad detta kan bero på eller åtgärd?
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...
På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...