Var lite sugen på comfort dynan, men läste att den tar in vatten i sömmarna så jag fegade ur. Jäkligt snygg dock☺
Min komfortdyna tar inte in vatten och den är snygg, men inte mycket skönare än original och inte värt pengarna.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Var lite sugen på comfort dynan, men läste att den tar in vatten i sömmarna så jag fegade ur. Jäkligt snygg dock☺
Var lite sugen på comfort dynan, men läste att den tar in vatten i sömmarna så jag fegade ur. Jäkligt snygg dock☺
Jag har köpt Givi Trekker och ett adapterkit till mina Yama-fästen (som följde med de mjuka originalväskorna som såldes på erbjudande i våras. Bra pris i Italien. Funkar super.
View attachment 423567
Hur fungerar TCS?
Hindrar bakhjulsåkande?
Sladd?
Spinn?
View attachment 423517
Sw-Motech väskor kan kanske vara nåt? Dom som är mjuka med dragkedja är inte mycket att hänga i granen om jag får säga mitt. Går ju öppna dom med en vass nyckel eller kniv utan att nån hör det. Samt att dom är väldigt ömtåliga, skulle rekommendera iaf plastväskor.
Jag kan ej säga om sw-motech är bra eller inte, men hitta denna bilden på någon sida för ett tag sen.

På tal om motech, jag har läst att Yamahas "orginalväskor" är exakt samma som motechs aero förutom en liten logga då.
View attachment 423588
Det stämmer säkert som du säger, bmw låter ju touratech bygga väskor till några av sina hojar. Ktm har ett liknande upplägg med touratech mm. Jag tänkte mest på skillnaden mellan tyg och plast/plåt väskor. Jag tycker dom i tyg saknar en hel del och att det är värt att köpa lite dyrare för man får så mycket mer i slutändan.
Ok, missade det. Paketet SKALL flyttas in, ett måste. Funderar dock på att användakolla inlägg #18 samt #22 för att se hur det blev
Tänk bara på att inte köpa för stora miniblinkers pga avståndet till packväskorna.
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |