Visby/Gotland

Okej, synd. Nja mycket bana skulle jag inte säga att jag har kört men det blir väl ett par gånger per år. Bästa tiden för min del idag på ringen var 1:41,89. Har ingen aning om vad som är en bra tid men jag är ganska nöjd. Tror att jag kanske skulle kunna ta mig ner under 1:40 om jag skärper mig på torsdag.

Efter två dagar på ringen så lyckades jag ta mig ner under 1:40. Det gick riktigt bra på torsdagen faktiskt, nytt personbästa blev 1:38,39. Det är jag riktigt nöjd med, man skulle säkert kunna slipa till den tiden lite till men det är det där med att våga bromsa senare och lägga på gas tidigare som är problemet ;)

Nu får alla ha en jätte härlig midsommar, in i dimman!
 
Då är det bokat! Åker till Öjn 15-19 Juli.
Ställen jag ska besöka är: Fårö, Blå lagunen, Sigsarve strand (gå i timmar och leta fossiler, har varit där förr), Sudret, ev Slite.
Vet inte riktigt hur pass hojvänligt dessa ställen är men får väl parkera pärlan och gå resten. Nå mer ställen ni tycker att jag ska besöka?
 
Eftersom jag nu fått veta att vi män bara duger till en sak så hoppas att du får svar från någon av de kvinliga könet här på sh.
För vad vet vi män? ;)
 
Hahahahahahahahha:hihi
Ni vet ju faktiskt hur man meckar bil och hoj!
 
Bara jag som svarar denna tråd tydligen... vart är alla andra gotlänningar...?
 
För dom som är sugna på att ut och åka på söndag(7/7) så utgår en grupp från hemse(torget) vid 1, sen vid 2 från shell rondellen mot fårö . inget speciellt mål bara ut o köra på ett eller två hjul;) mest plast hojjar så lär bli en "snabb grupp"!:rock:rock:rock

Hoj!
 
Har försökt hålla liv i tråden men men...
ska jag börja ställa frågor å svar till mig själv så är jag väl lite schizo...
 
*/ ?>
Nyheter
KTM uppdaterar sin elhoj

Pressrelease från KTM: ...

Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Back
Top