Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ja för nu går det segt! acksEiKo skrev:upp med tråden
Hur mycket kulor har kommit in nu?Swedie skrev:Ja för nu går det segt! ack

klingberg skrev:..mjukvaran är minst lika viktigt som hårdvaran..
klingberg skrev:Hej,
såg att du hade tänkt använda Debian Linux som OS. Varför inte använda *BSD, t ex FreeBSD i stället? Det är stabilare, säkrare och mer optimerat för nyare servrar och känns lite mer seriöst till en så pass dyr server. Debian känns lite "skräpigt" och som någon sa, mjukvaran är minst lika viktigt som hårdvaran i ett så pass seriöst system.
Bara ett förslag![]()
Swedie skrev:Det finns möjlighet att det blir Windows och IIS i framtiden. Är det någon här som har erfarenhet av att gå från Apache till IIS, eller tvärtom? PHP + MySQL.
...det är väl ändå en möjlighet som inte bör utnyttjasSwedie skrev:Det finns möjlighet att det blir Windows och IIS i framtiden. Är det någon här som har erfarenhet av att gå från Apache till IIS, eller tvärtom? PHP + MySQL.
Med körningen? Behöver du mer pållar i hojen.Swedie skrev:Ja för nu går det segt! ack

Swedie skrev:Ja, jag är inte sååå positiv angående Windows och IIS. Alldeles för många småscript som måste ändras för och inte visa felmeddelanden. Sedan så är även min utvecklingsmiljö Apache. Usch. blärk
Swedie skrev:Det finns möjlighet att det blir Windows och IIS i framtiden. Är det någon här som har erfarenhet av att gå från Apache till IIS, eller tvärtom? PHP + MySQL.
|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |
|
|
HJC stärker kundrelationen
Pressrelease från HJC Helme... |
|
|
Sportsterbygge i nästa nummer
I Allt om MC nummer 8 komme... |
|
|
Dags för gräsgasa hos Hydet
Den 1 augusti kör Hydet MC ... |