Fall
Medlem
187cm och 85kg har 54
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Flerko skrev:2465579Tja!
jag är i tagen att köpa skinnställ och behöver lite hjälp.
Jag är 170 lång och väger 70 kg. Styrketränar lite så det är därför jag väger så mkt. Är med andra ord lite bred om bröstet men har ganska korta ben.
Har någon nått förslag på strl?
Tja!
jag är i tagen att köpa skinnställ och behöver lite hjälp.
Jag är 170 lång och väger 70 kg. Styrketränar lite så det är därför jag väger så mkt. Är med andra ord lite bred om bröstet men har ganska korta ben.
Har någon nått förslag på strl?
Har inte hittat nått skinnställ som passar på mig heller. Är 196cm och väger runt 78kg, nån som vet nått passande?
Har inte hittat nått skinnställ som passar på mig heller. Är 196cm och väger runt 78kg, nån som vet nått passande?
Jag tror inte du kommer hitta nåt. Du är för lång och smal. Köp ett måttsytt. Finns ett svenskt märke som jag inte kommer på namnet på nu tyvärr som man kan beställa från.
Själv har jag spyke stl 52. är 187cm och ca 84 kg, det är i tajtaste och kortaste laget.
Ett 48 hade jag inte kunnat ta mig ur på egen hand.
Det är så det ska vara i början.
Helt med! Men ett 48 är åt helvete för tight; jag får nästan vrida en axeln ur led för att kunna kränga av mig 50-stället och får nästan panik varenda gång!Kanske ångrar mig sen när det tänjts ut lite men tror att det blev rätt faktiskt.
polaren behövde 2 pers för o hjälpa honom på och av med stället när han köpte det och nu sitter det helt perfekt jag väger 70 och är 173 lång , vilken storlek tror ni passar mig bäst
48 / 50 ?

Lite brottning får man räkna medpolaren behövde 2 pers för o hjälpa honom på och av med stället när han köpte det och nu sitter det helt perfekt
![]()
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand National, GGN! På onsdag åker delar av Bike-...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...