Varför SH-tröja?

  • Thread starter Thread starter Smagatusk
  • Start date Start date

Varför har du en SH-tröja?


  • Antal röstningar
    0
Personligen är det för att visa folk att jag är hojintresserad, samt för att andra SH-medlemmar ska känna igen mig på vägarna. :tummenupp

fan jag måste bli bättre på att formulera enklare svar..:huvet det du skriver var det jag menade hur som.
 
För det första tycker jag allternativen va rätt kassa att välja på... :(

Jag har min tröja för att den är bekväm, jag hatar att köpa tjocktröjor överhuvudtaget och jag hatar att ha dom på mig. SH tröjan funkar dock, den fyller sin funktion. Då ska tilläggas att jag har en av de äldre modellerna som faktiskt va väldigt tjocka och bra:)

Sen tycker jag det är kul ex på mässorna "känna igen" folk som man kanske pratat med på sh, eller folk som man kanske stört sig på eller skrattat hejdlöst åt. Jag uppskattar att folk vågar stå för vilka dom är (om "nick" nu kan klassas som det) och det gör man väl ändå rätt mycket när man skriver i samma namn som man har på tröjan?!?!

Jag har oftast på mig min tröja när det är ex mässan, fester, lelle mm... men jag har den även utanpå skinnstället om det är lite kyligare ute eller om vi ska göra nån gemensam grej :)


Jaha? Och "bekväm" var inte det första alternativet, då?

Anledningen till att det inte finns fler alternativ är att jag kom fan inte på fler anledningar varför man vill kränga på sig en SH-tröja. Sen är du skrivkunnig. Rada upp din egna anledningar.:)
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top