Gula faran
Liten men snabb
....verkar dyrt o bökigt med ungar....och tidskrävande. 

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

Gula faran skrev:....verkar dyrt o bökigt med ungar....och tidskrävande.![]()
.. om du tycker hästar å hojar kostar tid å pengar...men, du får många gånger tillbaks. Asdf skrev:Angående det där med planeringen så var det piller som åts men inte ens dom är 100% tillförlitliga. Men jag, och vi båda, tyckte som sagt ändå att vi var redo. Även fast det rent krasst skulle passat bättre 12 månader senare, men nu är det som det är och det är bara att le![]()

Asdf skrev:Tack för alla bra tips och råd, och lyckönskningar!

Jojo det går säkert, men det kan bli väldigt opraktiskt. Jag tänkte beställa en S60 nu, men då skulle jag bli tvungen att plocka av däcken från barnvagnen och det orkar jag fan inte. Stå och krångla med däcken när man har 6 kassar mat, en skrikande unge, en munter sambo medans man själv är sur och trött - NEJ det blev en V50 istället.juha01 skrev:Nej, man tror att man måste ha en kombi eftersom alla andra har det.
När jag och min syster var små (hon låg i barnvagn) så hade mina föräldrar en mazda 323 som vi åkte på fyra veckors semestrar med utan problem!
Hur går det för dom i alla länder där man inte är storbilskombikåta?
FUBAR skrev:Jojo det går säkert, men det kan bli väldigt opraktiskt. Jag tänkte beställa en S60 nu, men då skulle jag bli tvungen att plocka av däcken från barnvagnen och det orkar jag fan inte. Stå och krångla med däcken när man har 6 kassar mat, en skrikande unge, en munter sambo medans man själv är sur och trött - NEJ det blev en V50 istället.
Fotrally skrev:I min FD saab 9-5 sedan, fick jag utan några bekymmer ner en kompis-kompis barnvagn.
Gula faran skrev:....verkar dyrt o bökigt med ungar....och tidskrävande.![]()

|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |