Ripster
Crash boom bang
Hehe Heay!!Nyss hemkommen efter en funky tripp. Bayern var en rätt FunkyTown faktist, Holland var mer ElektrikFunky shop. Copenhagen är ju rent FunktUpp.
som vanligt.


Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Hehe Heay!!Nyss hemkommen efter en funky tripp. Bayern var en rätt FunkyTown faktist, Holland var mer ElektrikFunky shop. Copenhagen är ju rent FunktUpp.
som vanligt.


Vad hände egentligen vid den där McDonalds-kiosken?
Vad hände egentligen vid den där McDonalds-kiosken?
Ingen som verkar veta det eller vilja framträda. Tänkte kanske att någon sett eller hört något via sina vänner, men icke.
Nästa gång så frågar du så slipper vi vara så mycket folk som är jääätte jättte nyfikna!!... Klassiskt svenskar, ska alltid vara så fina av sig, kan inte ens fråga. BAH!
Som sagt det vekar inte som vi kommer att få veta vad som hänt. Kan ju kvitta nu. Det förekommer ju rätt mycket som aldrig kommer ut till allmänheten
Det var inte riktigt läge att stanna bilen och går ur och fråga. Det känns inte riktigt som man har med saken att göra även om man blir nyfiken på vad som hänt. Antagligen ett väldigt svenskt sätt att tänka. Samtidigt så hade nog civilpoliserna på plats aldrig svarat om man nu hade tagit sig modet att vara näsvis. De verkade ha fullt upp med att bevaka den unge mannen och de omkring. Tror inte det var mer än ett par stycken civilpoliser i SUV. En målad polisbil svängde in på området precis när jag körde ut. De skulle nog ta hand som grabben och kanske några till. Som sagt det vekar inte som vi kommer att få veta vad som hänt. Kan ju kvitta nu. Det förekommer ju rätt mycket som aldrig kommer ut till allmänheten. När man bevittnar något så vill man ju gärna hålla sig informerad. Det har inte så mycket med nyfikenhet egentligen. Om det nu var en stulen hoj, buskörning eller något helt annat saknar egentlig betydelse.
Den längsliggande V-twinnen (med vevaxeln cykelns färdriktning) har seda...
Tre år, tre segrar. Max Ahlin har hittat ett vinnande recept på Gotland ...
Efter tre timmar och sjutton minuters kamp mot lera och vatten körde jag...
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttond...