Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ju jäklar blire pippa av.Ni som vet vad det är. Coolt assåView attachment 508047
- En bild från nätet, så jag vet inte riktigt vad den har för funktioner mer än visa bilden där. Vore prima om man kunde få sig en Nuka Cola med ett klickJu jäklar blire pippa av.
Fan, att ha slåss och bilkö klart innan eftermiddagen 24:e är ju lyx.
Bara sju dagar? Frugan har hostat sedan slutet av oktober. Har sjukskrivit sig själv en gång en vecka (i början på november), sedan måste man ju ha läkarintyg. Hon hade nog kunnat få ett, men hon tycker att hon förlorar så mycket då. Ett tag kräktes hon varje morgon pga hostan, för ca två veckor sedan hostade hon av ett revben. Tappat rösten helt två gånger, kunde knappt viska. Hittills har det blivit två penicillin-kurer då sänkan varit hög. Just nu är den inte så hög, så vi hoppas att kroppen kan ha ihjäl skiten själv nu.Efter sju dagars "någon bakterie" hostar jag nästan inte alls längre![]()
- Det är synd om mig ändå..lite.Bara sju dagar? Frugan har hostat sedan slutet av oktober. Har sjukskrivit sig själv en gång en vecka (i början på november), sedan måste man ju ha läkarintyg. Hon hade nog kunnat få ett, men hon tycker att hon förlorar så mycket då. Ett tag kräktes hon varje morgon pga hostan, för ca två veckor sedan hostade hon av ett revben. Tappat rösten helt två gånger, kunde knappt viska. Hittills har det blivit två penicillin-kurer då sänkan varit hög. Just nu är den inte så hög, så vi hoppas att kroppen kan ha ihjäl skiten själv nu.
Var det SH's egen P-enisse som kom med snällkakorna?Dagens onda gärning.
Ringde P-bolaget som övervakar jobbets platser som angränsar en stor matbutik och systembolaget.
De som inte står på vår behörighetslista som anställda får 1300 i kontrollavgift som tillägg på maten och drycken de köpt.
Om man inte begriper att det behövs tillstånd man inte har för att lämpa av bilen så de som har tillstånd inte får plats behöver man korrigeras.
P-bolaget kom och bjöd mig och kollegorna på pepparkakor och önskade god jul.![]()
Gjorde klart med vinyltrycket till stallets julklappar, 19st ländtäcken (till bakdelen när sadeln sitter på).
View attachment 508144
Fick order om att göra det hemligt för att min käring inte skulle få veta nåt i förväg. En hundring st ink mtrl så har man väl sponsat litegrann till stallägaren iallafall.
Dagens onda gärning.
Ringde P-bolaget som övervakar jobbets platser som angränsar en stor matbutik och systembolaget.
De som inte står på vår behörighetslista som anställda får 1300 i kontrollavgift som tillägg på maten och drycken de köpt.
Om man inte begriper att det behövs tillstånd man inte har för att lämpa av bilen så de som har tillstånd inte får plats behöver man korrigeras.
P-bolaget kom och bjöd mig och kollegorna på pepparkakor och önskade god jul.![]()
Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner
En exklusiv motorcykel med ... |
|
![]() |
BMW Motorrad Vision CE
På IAA Mobility 2025-mässan... |
![]() |
Höstrusch för våra fotografer
Inte bara sommarmånaderna, ... |
![]() |
Jonathan Rea avslutar sin racingkarriär
Efter nästan två decennier ... |
![]() |
Yamaha debuterar med V4 i MotoGP
Yamaha har meddelat att för... |
![]() |
Hojmys i Ugglans Park
Ända sedan början av 90-tal... |
![]() |
MC-mässan 2026
MC-Mässan är tillbaka 23–25... |
![]() |
Bike kör Stark Varg EX!
Under hösten kommer Bike gö... |
![]() |
Customhoj Bike Show 2026
Den 23 till 25 januari körs... |
![]() |
Racing på Kjula Dragway till helgen
Den kommande helgen (23-24 ... |