Vad fick dig att le idag?

Gårdagen. Har fan aldrig kört så bra på Tuvängen!!! :yoparty

Fem elever på två instruktörer, tjugominuterspass. Mycket pang för pengarna.
 
Regnet slutade när vår grupp skulle ut på Rörken. Blir inte bättre än så. :D
 
Det har varit en bra dag, helt enkelt. Har inte haglat bra dagar på sistone precis, så den satt som en smäck!
 
Har tok-tvättat och tok-putsat min hoj idag, så nu ser den ut som ny igen.
Så nu är det med ert stort leende jag längtar till nästa åktur :)
 
Idag (inatt, på jobbet) både log jag och blev smått förbannad när jag insåg att min smarta montering av dörrhögtalare innebar att man nu inte kan veva ner rutorna helt och hållet:D

Denna upptäckt var vad som fick mig att le, det som fick mig förbannad var att jag sedan insåg hur mycket ondare det gjorde och hur mycket krångligare det blev att utföra mitt jobb (att hänga ut genom rutan och lägga tidningar i folks lådor):huvet Hela min vänstersida (arm, bröstkorg, armhåla etc) är blå och uppriven av att halka fram och tillbaka över glaskanten:huvet

:rofl:rofl:rofl:rofl
 
Att vid broöppningen på väg till jobbet köra förbi en 300m lång bilkö och ställa sig först i kön. Jag föreställer mig, och hoppas lite småelakt, att åtminstone nån bildrulle sprängde ett kärl nånstans när jag mullrade förbi. :D

:Rockbanan
 
Äntligen fick jag döda en laptop igen, den här gången jobbdatorn.
Fyllde den med Brakeleen och fjuttade på: "pang" ,alla knappar borta.
Glömde filma dock :gråta
 
Det kom in en kvinnlig kund på jobbet i dag, tydligen hade hon jäkligt tung handväska, så när hon hade häktat på sig handväskan hade hon dragit upp kjolen så att hela röven syntes.

Jag gick och hämtade en grej och när jag kom tillbaka stod det en annan tjej bakom henne och flinade, utan att säga till henne, i samma veva tog hon dock av sig handväskan och kjolen intog ett anständigare läge.

Undrar om hon hade varit ute på långpromenad på stan innan?
 
Jag köpte en tavla med Vickan och Daniel till kontoret. Det hör till. Någon tyckte att han alltid ser ut som om han har deodorant i hela ansiktet. Det var lite kul.
 
Back
Top