Vad fick dig att le idag?

Egentligen finns det en del saker just nu som talar emot, att jag borde le, men jag gör det ändå, av ingen speciell anledning alls. :)
 
Gamla minnen!
18 och färskt kk så stog vi med en smälld bil 3 mil mitt ute i ingenstans på en grusväg, domkraften var åt helvete, ingen täckning på mobilen och punka på ett hjul.

Slutade med att man körde på fälgen, plötsligt kom det upp ett rådjur äsch vafan ingen ide att bromsa med redan krockad bil så man körde över de också. Ut på landsvägen med gnistregn, avsaknad av kofångare och bucklig som en folkracebil.

Tur man har blivit klokare med tiden ;)
 
de som fick mig att le idag var tanken över att min dator blev hackad och är infekterad av 42 virus. När jag väl kom till jobbet på yamaha så hade alla tänkbara system även lagt av vilken innebar att jag fick ta emot samtal från arga kunder resten av dagen. Dagen avslutades fint med en fet räkning på störning i lägenheten. änmälan kom in ett datum då jag var bortrest. ringde upp hyresvärden och hon förklarade att det inte fanns något att göra och avlutade med å säga "ja, de märks att du är italienare, Lisa, de finns fler sätt å bli vräkt på, tex din attityd." Jag kan inte göra något annat än å skratta åt denna hemska dag och gå och lägga mig och hoppas att alla problem är lösta imorgon.
 
igår fick jag ett gigantiskt leende när bilen gick genom besiktning.

och idag fick jag tillbaka en tenta med 100% rätt :banana:banana
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning

I samband med MotoGP-racing...

Back
Top