Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag gillar också historien om när ett par amerikanska turister råkade möta henne på en promenad utan att känna igen henne. Turisterna frågade henne om hon hade träffat drottningen, och hon svarade "Nej, men den här gentlemannen har det" och pekade på sin livvakt. De bad henne att fota dem med livvakten.Tanten var fränare och folkligare än många vet, men i England måste man hålla sig till protokollet.
Hon gillade bilar och hade flertalet som hon använde själv i yngre dar, bland annat Land Rover Defenders och en Vauxhall Cresta
View attachment 529780

Jag gillar också historien om när ett par amerikanska turister råkade möta henne på en promenad utan att känna igen henne. Turisterna frågade henne om hon hade träffat drottningen, och hon svarade "Nej, men den här gentlemannen har det" och pekade på sin livvakt. De bad henne att fota dem med livvakten.![]()
Vad är egentligen reglerna för hur en cykel får se ut? För de där sparkcyklarna räknas väl som cyklar?
Jag vet inte har han undkommit "rättvisan" sedan ifjol så känns det som att han bevisat att det nog inte var så farligt.
De duar Kungen, respektlöst. Men Kungen är väluppfostradDet finns ett videeoklipp på när ett gäng turister möter Charles när dom är ute och cyklar
Verkligen!Tanten var ändå lite frän.
De duar Kungen, respektlöst. Men Kungen är väluppfostrad
Tro det eller ej, dom flesta människor har ingen som helst utbildning i hur man talar med kungligheter.
Och tro det elller inte, dom flesta kungligheter tycker att det är rätt skönt att få bara vara människa ibland
- Säg inte "du" till någon av våra majestäter utan att vara en del av det närmsta entouraget, om du funderar på att föra någon slags konversation. Barnen är en annan femma.Tro det eller ej, dom flesta människor har ingen som helst utbildning i hur man talar med kungligheter.
Och tro det elller inte, dom flesta kungligheter tycker att det är rätt skönt att få bara vara människa ibland
|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |
|
|
HJC stärker kundrelationen
Pressrelease från HJC Helme... |
|
|
Sportsterbygge i nästa nummer
I Allt om MC nummer 8 komme... |
|
|
Dags för gräsgasa hos Hydet
Den 1 augusti kör Hydet MC ... |