Vad fick dig att le idag?

Det var väl tur man var hemma då de tre karlarna (två vaktmästare och en elektriker) som var här för att installera tvättmaskinen i vår hyresrätt inte lyckats öppna tvättmaskinen, de slet å försökte till jag till sist frågade om det inte är så att man öppnar den från höger å inte vänster sida å ja :rodnar så var problemet löst..lite kul så här på eftermiddagen.

Karlar..jag måste va den smartaste blondinen i stada..:D:banana jag fick ju t om tvättmaskinen beställd innan jag ringde och ville ha den utbytt (ringde i måndags) :hihi..

Till deras försvar så får jag väl säga att det finns väl viktigare saker en karl bör kunna än hur man öppnar en tvättmaskin, de fixa själva installationen utan problem ;)

Kön är väl oviktigt i sammanhanget.
Du träffade nyss representanter för kompetensnivån 90% av mänskligheten besitter.
 
Tystnaden som uppstår när försäkringssäljaren i telefonen inser att hon var 75-120% dyrare på i princip alla försäkringar hon ville erbjuda hushållet. Så mycket för att "du ska få ett jättebra erbjudande"..... Well, tack för samtalet - ring gärna igen (not).

Genside - you suck.....
 
Ps: 19 000 spänn helår för en viffer.... bara det fick mig att le stort... Komiker där...
 
Idag sken solen för första gången på ett par månader, den värmde och snön började smälta på backen.
Det kanske finns hopp ändå :banana
 
Fick höra en historia om en kille bor i stan, han hade köpt en volvo som han skulle ha en försäkring till.
Så han ringde försäkringskassan och trodde att det var dem som fixade det :)

Det fick mig skratta och le idag.
 
[video=youtube;mXTypx_ZKvE]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mXTypx_ZKvE[/video]
 
10985203_10152689772158067_4154486744573799785_n.jpg


:rofl:rofl
 
Ler åt att flickvännen landat ett hyffsat välbetalt jobb i Amsterdam.
Nu kanske jag kan förverkliga min dröm att bli lyckligt arbetsbefriad hemmaman och spela dator hela dagarna!
 
Mitt släp fick mig att le. Skönt att kunna lämna in hojen till verkstad i februari. Undrar om man kan få till det så att besiktning också blir mitt i vintern?
 
Helgen! Igår i längdskidor i spåret.
Idag utförsåkning i solskenet. Och även kaffestunden i backen var guld.
Alla trevliga människor! :)
 
Last edited:
Nyheter
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026

Norton Motorcycles förbered...

GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025

Honda var tillbaka i Biarri...

En hyllning till mästaren!

Pressrelease från MV Agusta...

Vinnarhoj från Custom Bike Show

I nästa nummer av Allt om M...

Testhoj hämtas från Sulas MC

Vi åkte till Strängnäs för ...

Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon

Foto: Andreas Johansson ...

Custom Bike Show 2025

Den 7 juni var det åter dag...

Forged följer tre baggerbyggen

Tre amerikanska hojbyggare ...

Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar

Statistik från försäkringsb...

Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar

Trendbrott: Statistik från ...

Back
Top