Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
heimdal skrev:AFA är ju enbart bråkstakar..
Aleksander skrev:Precis...
Skinheads oxå iofs...
men med AFA har jag "lite" otalt med.

Halogen skrev:Är du fascist och har fått cykeln snodd av AFA eller vad?![]()
Halogen skrev:Är du fascist och har fått cykeln snodd av AFA eller vad?![]()
Så sant som det är sagt. Förstörde bl.a vår underbart vackra stad Göteborg.heimdal skrev:afa är bara drägg som e ute efter å slå sönder så mkt som möjligt
Aleksander skrev:Där satt den![]()
Hehe, självsanering i hufvudstaden. Det är en bra börjanLugn skrev:Har 08-orna börjat slå sönder varandra?
Inte ofta problem löser sig av sig självt så där enkelt...![]()

Hmm... Med jämna mellanrum så ser man något om en f.d. nynazist som nu bättrat sig och ågrar sina gamla synder. Varför ser man aldrig någon från AFA eller dylikt som ångrar det de gjort som är fel?MikkE skrev:Man kan undra vad de är ute efter egentligen. Vet de om VAD de olika grupperna står för?
Var på en föreläsning idag där jag fick träffa en föredetta nynazist om hur hans liv var/vart. Han var välkänd bland polisen i Malmö och gjorde inte fina saker. Allt från mordbränder, misshandel, rån, inbrott, osv med smått å gott. Han var inte helt ok i skallen DÅ, nu hade han ett helt annat liv och jobbar med att föreläsa så att han kan leva på riktigt betala av alla skadestånd. Han visste, under sin 'aktiva' tid, egentligen inge varför han gjorde allt dett dåliga. Tror inte att kidsen som är i artikeln gör det heller, även om det inte var om AFA osv. IDIOTER!
Esquire skrev:Och vad pysslar de med när de växt upp? Går i sina föräldrars fotspår och blir akademiker som är politiskt aktiva inom Socialdemokraterna?
Klockren Bingo skrev:Hehe, självsanering i hufvudstaden. Det är en bra början![]()
Caffe skrev:Syftet med just den här kravallen var att jaga iväg en skolklass malmöbor på klassresa över Liljeholmsbron och ut utanför tullarna!![]()
Jag sprang längst fram och skrek mest, omaskerad och med uppkavlade skjortärmar!

Caffe skrev:Du är felinformerad.
Syftet med just den här kravallen var att jaga iväg en skolklass malmöbor på klassresa över Liljeholmsbron och ut utanför tullarna!![]()
Jag sprang längst fram och skrek mest, omaskerad och med uppkavlade skjortärmar!

Mickez77 skrev:Uppgjorda bråk mellan ungdomar runtom i Sverige
http://www.aftonbladet.se/vss/nyheter/story/0,2789,737319,00.html
Det är den däringa lunarstorms fel. Allting.ah17 skrev:Är vi förvånade?
ah17 skrev:Är vi förvånade?
Esquire skrev:Varför ser man aldrig någon från AFA eller dylikt som ångrar det de gjort som är fel?

|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |