Finns bara en sak att göra. Bli motkränkt av de där urbota dumheterna och kräva sin rätt att uttrycka sig fritt.
Att säga -Grina då! Till vederbörande som vill hindra mig och min köttälskande, cigarrökande, småbarnsPAPPA till kollega att prata om vårat liv i trevliga ordalag på lunchen.
Jag menar inte att man ska vara ett praktarsel och uppsåtligen såra någon. Men för i glödheta helvete, det där var så dumt att klockorna stannar.
Vi är där redan... Tro mig... Vi är där....
Jag har hört en person säga "kan vi sluta att ha liken efter döda djur i kylskåpet på jobbet där vi ska förvara mat" när en person hade en grillad kyckling med sig.
Jag trodde att kycklingätaren skulle äta ihjäl sig på kyckling efter det, för det var det enda han tog med sig sen.
Andra kollegor tog med sig kotletter och annan mat som var lätt identiferbar som djurdelar.









