LOTTAK
LEV LIVET, BÖRJA IDAG
[Tack alla som hjälpte till med bla. lastning av hojarna deras igår
[/QUOTE]
Det va så lite så, hälsa pojkarna när du pratar med dom
Det va så lite så, hälsa pojkarna när du pratar med dom
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
bivven skrev:Fan va skönt då! jag såg bara Medins hoj...den såg ju inte så glad ut!
btw,
Tack till alla som hjälpte till med lastningen av min "racebuss" a volvo 740.
Brukar du frakta hojen sådär? Tömde du ut soppa, olja och tog bort batteri och sånt innan moppen fick sin vila på hemresan?bivven skrev:Fan va skönt då! jag såg bara Medins hoj...den såg ju inte så glad ut! btw, Tack till alla som hjälpte till med lastningen av min "racebuss" a volvo 740.
Jag stänger bara av bensinkran och kör slut på soppan i förgasarna. det räcker gott!pvcraketen skrev:Brukar du frakta hojen sådär? Tömde du ut soppa, olja och tog bort batteri och sånt innan moppen fick sin vila på hemresan?
bivven skrev:Jag stänger bara av bensinkran och kör slut på soppan i förgasarna. det räcker gott!
erik skrev:Jag har kärra, vi får helt enkelt samåka när jag kommer igång med körningen.
Bikerbitch skrev:Ecce och Medin, hoppas ni under omständigheterna mår bra båda två!

Skönt att höra att det inte va värre. Såg inte allt för bra ut när vi fick kalla på plingplocktaxin.Medin skrev:Tjo.
Jag vill tacka alla som hjälpte till med mina och ecces grejer![]()
Jag mår bra efter omständigheterna, ont i hela kroppen och två feta blåmärken som sträcker sig från skulderbladen ner till skinkorna på var sin sida av ryggraden. Jag tror att jag gjorde en highsider i höger kurvan i "esset". Problemet är att jag inte vet varför. Jag körde inte 100% (utmanade inte ödet) och jag hade haft däckvärmare på, så det kan inte vara kalla däck. Så jag skyller på dåliga däck. Det blir alla fall inget Anderstorp för min del eftersom jag knappt kan röra mig, trist men sant. Men jag kommer igen, vi ses nästa tisdag![]()

Berra skrev:
Körde ofta varv efter varv utan att ha en enda förare direkt framför mig, lyxigt.jP skrev:"Körde 1.05 som bäst men det var svårt att få till några snabba varv pga. all trafik på banan."
All trafik? Jag tyckte det näst intill var helt tomt på bananKörde ofta varv efter varv utan att ha en enda förare direkt framför mig, lyxigt.
Mattias skrev:Anja låste bakhjulet i bromsningen mot bergskurvan och wobblade ut på start och mål.

Berra skrev:Jag kom ikapp folk hela tiden. Stora litermaskiner som bromsar tidigt och kör lååångsamt i kurvorna sen blir man stekt på rakan. Men sen kommer man ikapp igen och så fortsätter det...
Till slut kommer man förhoppningsvis om.

anja skrev:Ja jösses, ja. Under dendär inbromsningen såg det ut ungefär såhär i min hjälm:![]()

erik skrev:Jag har kärra, vi får helt enkelt samåka när jag kommer igång med körningen.

bivven skrev:Erik Erik Erik Erik!![]()
det börjar faktiskt bli lite jobbigt nu......![]()
Fina bilder!Näven skrev:Hej här kommer lite bilder från den fina kvällen. Min kompis Yngve plåtade lite med sin kanon. Om du vill ha bild i stort format så maila honnom på yy@myla.se
![]()

LOTTAK skrev:HALLÅ SYSS, VI VILL INTE HA MASSKRASCH I BERGET PÅ TISDAG![]()
![]()
![]()

|
Officiella: Harley-Davidsons 2026-nyheter
Efter att Cruiser-programme... |
|
|
|
WP kliver in i bromsvärlden – lanserar helt nya bromssystem
WP har länge varit synonymt... |
|
|
Donut Labs solid state-batteri – redo för användning i Verge-motorcyklar
Donut Labs VD Marko Lehtimä... |
|
|
Donut Labs solid state-batteri – redo för användning i Verge-motorcyklar
Donut Labs VD Marko Lehtimä... |
|
|
MC-Mässan närmar sig!
På årets stora motorcykelmä... |
|
|
Nya idéer för tvåtaktsmotorn
Kawasaki har lämnat in en p... |
|
|
Nya idéer för tvåtaktsmotorn
Kawasaki har lämnat in en p... |
|
|
Custom Motor Show satsar på över 100.000 besökare
Custom Motor Show ställer ä... |
|
|
Custom Motor Show satsar på över 100.000 besökare
Custom Motor Show ställer ä... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, förlängt Early Bird erbjudande!
Den 3-5 juli slår vi upp po... |