J-Bone
Ny medlem
Macke har PM.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
20SK skrev:Tjena dags o kolla på en TLS -97 med 2300 mil på mätaren, ska åka iväg imorrn. Ägaren sa det knackade från motorn, inte mycket han hade lämnat in för vent justering men det blev inte bättre. varifrån ungefär kommer dom "normala" knackningarna? Jag skall kolla spricka i ramen vid fjädringsfästet? att termostaten är bytt? vad mer? vad kostar ett drivpaket till en TLS? vad kostar servicen som ligger runt 2000 mil för den skulle göras sa han.
Snälla goa svar o tips nu för jag sticker imorrn runt 12-13 tiden för o kolla på den skall åka en bit för o se den så vore gott o ha en lista med mig på vad jag skall kolla efter.
MVH
Håkan
lr kolla o kolla jag e 99% säker att affären blir av om han inte har tokljugit för mig o den ligger isärplockad i kartonger.TLRR skrev:Visst det ska vi göra.Skall bli intressant och se på graferna.![]()


TLRR skrev:tror det blir 142,5 på gummit![]()


J-Bone skrev:
Får se om jag köper helrör i vinter. Utan helrör tror jag på 123-125 och med helrör hoppas jag vara uppe och nosa på 130 gummihästar![]()

|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Äntligen!
Om du, som jag, ständigt åk... |
|
|
Missa inte förköpstävlingen
Jul närmar sig och även om ... |
|
|
Sista chansen!
Nu är vi inne på sluttampen... |
|
Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa
Det händer en hel del när d... |
|
|
|
Katalogen börjar ta form!
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
KTM och Husqvarna återkallelser
Pressreleaser från KTM och ... |