Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Macho Woman skrev:Jag har ingen våg så jag har svårt att statusrapportera, men jag har köpt ett par sviiiintajta hårdrocksjeans så jag märker direkt om jag går upp i vikt. Hittills sitter de som en smäck. Går allt enligt planen sitter de löst snart. (Synd på ett par snygga jeans, men det kan man ju ta.)
Prova http://www.nutris.com/sverige/firstpage.asp, det funkar för mig iaf, dock är det svårt att hålla diciplinen hela året, men tre månader brukar ge resultat.Alicia skrev:Här svullas det för fullt då mina arbetskamrater tyckte att jag skulle bli fet nu när jag slutade där och bjöd på en stor chokladask..
Sista dan innan det svåra börjar.
Hur jag ska gå tillväga vet jag inte än.
Men helst vill jag ha bort runt 8 kg
håkan skrev:Okej då.. jag följer med iver vikterna på viktsidan dock är det bara jag o freppa som TÖRS vika ut våra vikter på nätet sådär
Jag är på väg neråt igen .. efter USA resan kändes hela kroppen som en fettoklump...
Det blir att tag i det hela efter nyår! eller hur Freppa?![]()
)GSXR1100R skrev:Prova http://www.nutris.com/sverige/firstpage.asp, det funkar för mig iaf, dock är det svårt att hålla diciplinen hela året, men tre månader brukar ge resultat.
Detta är tredje året som jag kör HV.
Kör hård styrketräning istället. Finns bara fördelar.Alicia skrev:Precis som du säger så tycker jag att det är enkelt i början men sen blir det svårare...
Ska försöka ordentligt nu, promenader varje dag till en början, lätt styrketräning och senare långsamma joggingturer ( smala lår fick man visst av det sa dom på teve)
valmers skrev:Kör hård styrketräning istället. Finns bara fördelar.
.Hmmm, är det verkligen hälsosamt att anstränga sig så tidigt på dagen?Freppa skrev:Cirka 3500 kalorier innan lunch och en promenad till tunnelbanan.
|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |