Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag säger ju det: Vi borde starta en insamling för att asfaltera om Bulten och bygga in el till däckvärmare i busskuren.Ordentliga avåkningszoner kör vi på först tycker jag!, om vi ska köra 24 timmars race borde belysning av banan vara på sin plats också.
Jag säger ju det: Vi borde starta en insamling för att asfaltera om Bulten och bygga in el till däckvärmare i busskuren.
Ordentliga avåkningszoner kör vi på först tycker jag!, om vi ska köra 24 timmars race borde belysning av banan vara på sin plats också.
Borde väl kunna hämta sand från sandtagen och fylla igen alla diken någon natt?
Har vi ingen polack här på forumet som kan fixa ordentliga curbs när vi ändå ska snygga till? Belysning var en bra ide!![]()
Jag försöker vara vid Skogis strax innan 17:00 och väntar en stund innan jag vinglar iväg.
Jag åkte förbi där med min superskitiga audi, men det var inte en käft där.. såg dock nån sporthoj med skjuts och ett par hojar till på vägen hem, känns bra att se att säsongen är på g att starta.![]()
Ifall ni tvekar att åka bulten så har ni en inventering här:
Jodå, vi stack 17:20 från Skogis, tror jag. Två man stark trupp.
Åkte Lissmavägen, halva bulten och sen förbi Tullinge upp mot stan.
Vägbanan på bulten från Tungelsta till RH var torr och grusfri men den mostsatta var mestadels blöt.
Bazzaz AFM:en fick massa fina mappningsdata loggade att leka med nu när man är hemma. Upp till 30% AFR förändringar på vissa celler, så det var mödan värt.
Men kallt var det. Tack till tappre man Jerka för sällskapet!
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |
|
|
HJC stärker kundrelationen
Pressrelease från HJC Helme... |
|
|
Sportsterbygge i nästa nummer
I Allt om MC nummer 8 komme... |
|
|
Dags för gräsgasa hos Hydet
Den 1 augusti kör Hydet MC ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026
20-årige australiensaren Wi... |
|
|
Alltid redo för regn
Håll dig torr på hojen – ny... |