Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det enda jag ägt från 80-talet var en sån här Yamaha DT -89. Nu kanske ni inte tycker det passar sig att posta en bild på en moped, men böteslappen 1995 sa tydligt att jag framfört motorcykel utan körkort.
View attachment 499532
Ja, härliga tider!! Det fanns en DT125 på orten och jag var såld. Jag skulle ha MC. Sen kom livet emellan och det tog 18 år tills det var införskaffat. Men det är sällan för sent.Kompisen hade en likadan och jag hade en blå det är fina minnen en ganska bekymmersfri tid och körde jag extremt mycket. I stort sett varje dag. Var nog där mitt intresse för motorcyklar föddes
Du tycker inte han varit generös med material? Bloggar, kalendrar, garagestädning/hojshow med gratis bullens o java, utställningar etc och mm.Och med tanke på tråden - var är Toyman själv med sina intressanta hojar och berättelser?
1999 står det på plåten...Du skriver inte vilken årsmodell du undrar över, men...:
Visst kom "vik här" med skattekvittot?
JappVisst kom "vik här" med skattekvittot?![]()
Är det du som har ute hojen på blocket?
Nej, någon i Bollnäs.Är det du som har ute hojen på blocket?
Hej. Är här. Börjar komma till åren. Är fyrtiotalist. Man saktar in! Fast egentligen inte. Någet nytt spännande i livet, som tar och ger fantastisk tid. Barn barn ;-)Och med tanke på tråden - var är Toyman själv med sina intressanta hojar och berättelser?
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |