Svenska Endurance Cupen 2016

Dette er kjempebra engasjemang.Hadde vore moro å blåst liv i gamle hagheim motor teamet.K5 en har stått siden 2008 men den duger vel til noen løp til.Me var med i storhetstiden til erf 2006 2007 50 startande team på Anderstorp.tok innersvingen på svenskane på første forsøk i rookie sessongen he he.Denne gangen blir det nok berre kos viss det blir
 
Tänkte skaffa startnummer och registrera MCID men i svemoTA så finns inte endurance som startnummerklass att välja. Hur göra nu då?
 
Lugna sig till efter 1/12 när alla nummer släpps. Hoppas de är klara då, finns ett testrace du kan prova anmäla till. Startnummer behövs inte för att anmäla MCID.
 
Endurancecupen startar sin anmälan i början av januari, TA är inte riktigt klar för laganmälan ännu. Jag återkommer med info när det är dags.
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top