FRiLLA
Kalas
Funderar starkt på en gsxr 750 06:a .bikerwoman skrev:2125663du kan säkert få 105 för den, är ju väldigt svårt att få tag i en beg. K5!
Vad ska du ha istället?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Funderar starkt på en gsxr 750 06:a .bikerwoman skrev:2125663du kan säkert få 105 för den, är ju väldigt svårt att få tag i en beg. K5!
Vad ska du ha istället?
FRiLLA skrev:2125671Funderar starkt på en gsxr 750 06:a .
Tyckte det lät som om han var gör nöjd när han tog schwants på innern =) .Men som sagt det är ett stort steg eftersom 750:in verkar vara svår att sälja i andra hand.bikerwoman skrev:2125676Ja, den är grymt fin, men den fick ju tyvärr inga vidare betyg i senaste BIKE![]()
Garga skrev:2122762Är det någon som behövt lämna in sin K5:a för garanti åtgärder? min växelindikator började dumma sig lite visade 2:an när man hade ettan i. det fixade dom till på 1200 mila servicen. annars har det varit problemfritt. käkar dock en massa bakdäck.
Inte för mig iaf, jag drog upp till Rörken-premiären.Magnus-Sthlm skrev:Blev det någon åktur igår för alla Stockholmshojar? Får mina nya däck idag så om det är ny tur på gång snart är jag med.
sandstream skrev:2129558Inte för mig iaf, jag drog upp till Rörken-premiären.
Hojta till om det blir någon K5/K6-tur, jag är på![]()
FRiLLA skrev:2122978Tjenizz. ngn som vet om det är att bara koppla in vajrarna till originalsystemet igen o köra eller måste det ställas in efter ???. Börja tröttna på att slita fram o tebax när det är dags för bana.Om det inte är ngr probbs så kanske det finns ett minikolfiber yoshi till salu om ett par veckor =).
Sandstream du är väl guru?? Du har inte ngr bilder på originalvajer dragningen +kunskap hur jag ställer in det ??
spyan skrev:21298311000 kr helt ny galfer wave bak nån intresserad ?
Hör av mig direkt om det blir aktuellt =)peteR1000 skrev:2129815Släng gärna ett PM om du ska sälja![]()
FRiLLA skrev:2130111Hör av mig direkt om det blir aktuellt =)
Kör med goodridge röda fram o bak .Ja det blir bättre framför allt vid lite hårdare körning.Fick dom för 1500 kronor .Magnus-Sthlm skrev:2130293Märkte du stor skillnad med dina stålomspunna? Vart köpte du dom och för hur mycket?
Sen skulle jag behöva hjälp av er alla. Om det är någon mer som har närbild på den bakre bromsskivan då jag ska försöka reklamera min till en ny.
EDIT:Bild
FRiLLA skrev:2130648Kör med goodridge röda fram o bak .Ja det blir bättre framför allt vid lite hårdare körning.Fick dom för 1500 kronor .
Bak...........FRiLLA skrev:2130712Bild på det.
FRiLLA skrev:2130712Bild på det.
Bak...........
Ngn som har erfarenhet av yoshi styrbox EMS ?? Bra eller skit ?
Kollade på den igår såg inget fel ... Blev lite orolig .Magnus-Sthlm skrev:2130726När du ändå är på G med bilderna, hittar du ingen på din bromsskiva bak?
FRiLLA skrev:2130731Kollade på den igår såg inget fel ... Blev lite orolig .
Ska försöka komma ihåg att ta ett nästa ggr jag är i garagetMagnus-Sthlm skrev:2130737Såg du min bild? Ser ju förjävligt ut. Det är ju inget på funktionen som är sämre men det ser ju ut som skit. Har en bild på Sandstreams bakskiva men tänkte ha så många som möjligt där man ser att dom är ok för att visa att min är ett måndagsexemplar.
Den är dock lite skitig .Magnus-Sthlm skrev:2130737Såg du min bild? Ser ju förjävligt ut. Det är ju inget på funktionen som är sämre men det ser ju ut som skit. Har en bild på Sandstreams bakskiva men tänkte ha så många som möjligt där man ser att dom är ok för att visa att min är ett måndagsexemplar.
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |
![]() |
Mälaren Runt #40 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti kör... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |