Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Lundgren skrev:JAAAAAAAAAAAAAA!!!![]()
Idag kom mina fälgar, man blir så lycklig. Har satt på dem på hojen provisoriskt och de ser nyggare ut på hojjen än vad de gör vid sidan av till och med. Har tyvärr ingen bild på det då min bror har min kamera men jag har en bild på fälgarna.
okiLundgren skrev:njaa gillar den skitga looken va. Nej men jag ska göra det men har inte tillgång till något varmt garage så vattnet fryser så fort det kommer på hojen så det är allmänt jobbigt, men det är mest bara ram och skit som är sketet de flesta lager är rengjorda mm.
sant santNSR_MAN skrev:okimen du kan ju polera upp den
så blir du varm
![]()
fattar du inte ironin i det hela?Lundgren skrev:sant sant

jojo jag fatta.NSR_MAN skrev:fattar du inte ironin i det hela?![]()

Färgen blir mycket kolfiber, eller svart och vit. Prestandan som kommer hända är att den blir strypt i början, men sedan till sommaren så blir det mycket ökning i den.RF_Racing skrev:Den kan nog bli riktigt het! Hur blir det men färger sen då? Kommer du göra något åt prestandan?
Lundgren skrev:Har inhandlat en hel del glasfiber nu så nu ska kåporna börja göras, dock har jag haft tankar på att skippa kolfiber. Har kokat ihop något annat men den är i idè stadie än så ni får veta mer när jag har bestämt mig.
Ne jag har ju inte fått hans msn. Anledningarna till att skippa kolfiber är mycket jobb för att få snyggt och förbannat dyrt, men den som lever får se.Wargen skrev:Har du snackat med min polare på msn om kolfiber?
Kan nog bli bra.prulle skrev:Funderar på att göra likadant fast med orginal fälgarna. Och sen göra egna kåpor i antingen filt eller glafiber och sen lägga på färgad gelcoat.

|
|
Vinn en batteriladdare från CTEK
I samarbete med CTEK har vi... |
|
|
Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Super Adventure och Teide ... |
|
Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!
Boka sommarens härligaste b... |
|
|
|
Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!
Bolaget bakom den dagliga d... |
|
|
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia
Den svenska mc-mässan har v... |
|
|
MC-mässan startar idag
Med start idag, den 23 janu... |
|
|
Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!
Bikes monter full till bred... |
|
|
Nya Indian Chief Vintage
I kölvattnet av att ha spar... |
|
|
MotoGP 2026: kalender och förare
MotoGP-kalendern och förarn... |
|
|
Benavides till dramatisk Dakar-seger
Luciano Benavides, som gick... |