Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Kurvmakaren skrev:Just nu börjar det fyllas upp med team i depån.
Det tar vi o dricker en grön på!Kurvmakaren skrev:Utan danskens plånbok hade detta nog inte varit verklighet. De får gärna köpa fler banor / mer mark så det kan bli fler och större banor i Skåne.
Om det krävs att vi skall tillhöra Danmark för att detta skall bli verklighet så får det väl bli så...![]()
Inga orutinerade förare på banan. Tack.Maverick_ou812 skrev:Det tar vi o dricker en grön på!![]()
Gillar förresten "krönet", enda gången jag kommer att få upp framhjulet...
Tror ni att det kan godkännas som wheelie?![]()
Loader skrev:Schysst placering av läktaren. Kul att sitta o titta på 5 bajamajor.
Look at that shit manLoader skrev:Schysst placering av läktaren. Kul att sitta o titta på 5 bajamajor.
Jobbar på det där.... på banan.... På SRWvalmers skrev:Inga orutinerade förare på banan. Tack.
HohohohohoooooMaverick_ou812 skrev:Men.... var brukar du vara? I depån...?
Jalle skrev:OK, då glömmer vi Mike och blir seriösa:
[/URL][/IMG]![]()
Kurvmakaren skrev:Ditt spår stämmer nog f-n bra nu är man kört några varv på banan...![]()
Jalle skrev:Japp, det är nog inte helt fel.......
Den doserade vänstern efter nya start/mål rakan var lite lurig, kändes som om man kom in "fel" varje gång, fick lite kläm på den i slutet men den var knepig.
Känns som om man kan gå in rätt snävt, till vänster, eftersom det är lätt att man annars dyker ner i mitten av kurvan. Doseringen gör ju att man kan ha riktigt hög fart.
Men snabbvänstern efter ovan nämnda kurva var helt underbar (kanske lite nära till räckena.....)!!!!
Sammanfattningsvis kan man väl säga att nya banan var riktigt rolig (och jobbig...) ser fram emot nästa körning.![]()
Kurvmakaren skrev:Var det någon som hade problem med det berömda krönet som många förespådde skulle ge förarna en luftfärd?
Missilen HAR downforceKurvmakaren skrev:Var det någon som hade problem med det berömda krönet som många förespådde skulle ge förarna en luftfärd?
Var det någon som vågade hålla farten ända dit för att det skulle vålla luftfärdsproblem?Kurvmakaren skrev:Var det någon som hade problem med det berömda krönet som många förespådde skulle ge förarna en luftfärd?
Macke skrev:Typ alla i Sverige utom SRW va?
Vore kul att prova den nångång. Lite långt att åka för en kvällsträning bara..När går första SM tävlingen där?
![]()
![]()
Kurvmakaren skrev:Air-fence / Soft-fence är ett krav från Svemo och placering av dessa skall redas ut efter DTC.
IceQueen skrev:Er Sturup godkendt af Svemo? Jeg har skrevet en mail til bestyrelsen, men ikke fået svar (de er vel på ferie). Findes der en oversigt over, hvilke baner Svemo har godkendt?
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |
![]() |
SMC med och höjer MC-säkerheten i Europa
Sveriges MotorCyklister (SM... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
![]() |
TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025
Nu är det klart att världen... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |