Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jocke W skrev:Är det nån som vet nåt mer än det som står i tidningen?..min tjej med familj är i khoa lak (stavning?) och det är omöjligt att få tag i dom eller UD.
Enligt tidningen ska det drabbats värst i södra thailand..Khoa lak ligger norr om phuket på fastlandet..vet inte hur många mil..men det är en bit..fast vågorna har ju kommit till indien på andra sidan oceanen så känns inte helt tryggt. Är tacksam om någon har nån info om thailand!
Jocke W skrev:dom hade drabbats där alltså?..hade du pratat med han nu?..hade den första vågen kommit in där eller bara den andra? svara så snabbt du kan e du snäll..man e lite orolig här..

pajo skrev:Snackade med Crille kl 11.00 idag och då var klockan 17.00 i Thailand. De hade då fått in den första vågen och väntade på fler. Grejen är dock den att det är inte säker att det kommer så stora vågor eller ens några fler alls. Informationen är ganska förvirrad just nu, men den kommer att bli riktigare ju längre tiden går. Kolla på kartan och jämför den med den jag bifogade innan så ser du hur vågorna rört sig. Letar efter info om Khao Lak då jag "känner" några dykinstruktörer där. Får jag fram något så PM:ar jag dig direkt!
|
|
Förarkurser på Nürburgring
Nu är datumen för båda föra... |
|
Brembo presenterar TrackTribe
Brembo presenterar TrackTri... |
|
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Äntligen!
Om du, som jag, ständigt åk... |
|
|
Missa inte förköpstävlingen
Jul närmar sig och även om ... |
|
|
Sista chansen!
Nu är vi inne på sluttampen... |