Stora körtråden! Läs gärna körtips i första inlägget!

Vi (jag och Krillan, troligtvis Zarrell) kommer att åka i vida cirklar runt Lygnern i morgon (idag Lördag).

Krillan kommer till mig runt 11 sen finns vi runt "Ringen" troligtvis hela dagen :tummenupp :yoparty Vid fint (varmt) väder kör vi på bad. Fika nere vid vattnet blir det i vilket fall som :tummenupp :yoparty

Alla är välkommna att följa upp, ring mig om ni vill ha tag i oss :tummenupp

0708-374312



Edith: Verkar blir regn, men det stoppar inte mig, då parkerar jag hojen nere vid sjön och tar en lååång fikapaus. Måste spänna av nu, lufta skallen, jag har sommarlov, man måste inte alltid göra någonting :)
 
Jag är ny här på forumet, men kör gärna med er ngn gång, dock ej nu på lördag, har biljetter till STCC
 
SMHI verkar ha väldigt svårt att gissa vad det skall bli.. Nu ser det ju dock ut som det skall bli soligt 12-18. Jag dyker upp på GP vid 12. :)


Edit:
Kikar man runtomkring lite på SMHI så visar de regn i Stenungssund, Kungsbacka, uppehåll Alingsås, Trollhättan.
 
Last edited:
SMHI verkar ha väldigt svårt att gissa vad det skall bli.. Nu ser det ju dock ut som det skall bli soligt 12-18. Jag dyker upp på GP vid 12. :)


Edit:
Kikar man runtomkring lite på SMHI så visar de regn i Stenungssund, Kungsbacka, uppehåll Alingsås, Trollhättan.

Jag tycker att meteorologerna har haft svårt att pricka rätt överlag den senaste tiden. Först skulle det regna hela denna veckan. Sen ändrade man till att det skulle regna från och med i onsdags. Jag har fortfarande inte sett en regndroppe.

Jag är också på GP kl 12.
 
Nyheter
Stora Motorcykelkatalogen 2026

Nu har vi öppnat förbeställ...

Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen

Nya Panigale V4 R har senas...

Vilken otrolig comeback!

Spanjoren Marc Marquez full...

Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats

Ända sedan INDIAN MOTORCYCL...

Nya Ducati Panigale V4 R

Ducati har nu lanserat nya ...

Eldrivna Honda WN7

Honda WN7 Honda har pres...

Stark Varg EX, en smygande ninja!

Nu har jag och Varg EX hunn...

BMW presenterar Vision CE

I samband med IAA Mobility ...

Honda lanserar elmotorcykeln WN7

Honda har presenterat eldri...

Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner

En exklusiv motorcykel med ...

Back
Top