Stockholms åka tråden!!

Status
Ej öppen för fler svar.
Blir ju trevligt det här :)

Att vara handledare är dock ingen bortförklaring som duger. Jag åkte grönskylt på flera gruppkörningar, det är ju bara att lägga sig där tempot är lagom, vi väntar på alla :tummenupp
 
Jag som är helt tappad på geografin norr om staden, hur hittar jag till donken Väsby. Jag är lite sugen på att hänga på nämligen!
 
p.grip skrev:
2284074 Jag som är helt tappad på geografin norr om staden, hur hittar jag till donken Väsby. Jag är lite sugen på att hänga på nämligen!

Åk E4:an norrut. När du passerar Bredden/Infra City med det stora hotellet i glas så ska du av nästa avfart mot Upplands Väsby. Det är en rondell som går ovanpå motorvägen, den ska du höger i. Sedan första vänster. Du ser Donken i från avfarten.

/Peter
 
Biker66 skrev:
2283640
Men, precis som Qwerty har jag övningskörning att sköta... :tuttar

Skulle planerna ändras dyker jag upp !


Men vart ska du då? Vi ska väll sticka mot solvalla och köra lite bana, sen lär det nog bli någon liten tur någonstans.
 
Låter nice!

Kapten Blåskägg skrev:
2283982 Blir ju trevligt det här :)

Att vara handledare är dock ingen bortförklaring som duger. Jag åkte grönskylt på flera gruppkörningar, det är ju bara att lägga sig där tempot är lagom, vi väntar på alla :tummenupp



Jag har varken grönskylt eller är handledare får man åka sakta ändå`? :confused:

I såna fall kanske jag och en till polare dyker upp :hihi
 
Jag kanske också dyker upp, får se om jag hinner från jobb i itid. Fast det får gå långsamt för mig, fick 1200 i böter i söndags av en icke så imponerad polis... :mad:
/Thelinski
 
I allmänhetens tjänst

Tyvärr är jag inlåst på ett Telia-kontor hela kvällen. Jag njuter i fulla drag, rent virtuellt i alla fall... :huvet
 
gattacca skrev:
2284247 Tyvärr är jag inlåst på ett Telia-kontor hela kvällen. Jag njuter i fulla drag, rent virtuellt i alla fall... :huvet

Ah..en olycksbroder. Jag jobbar också, enda fördelen är den underbara luftkonditioneringen.
 
Kapten Blåskägg skrev:
2283982 Blir ju trevligt det här :)

Att vara handledare är dock ingen bortförklaring som duger. Jag åkte grönskylt på flera gruppkörningar, det är ju bara att lägga sig där tempot är lagom, vi väntar på alla :tummenupp


Min "elev" är nog snart redo för riktiga turer. Vi har kört endel kurvigt och det funkar kanon, men vi måste köra bana för att öva in färdigheterna som krävs för en uppkörning.
 
Kapten Blåskägg skrev:
2282462 Ons kväll är vi några som tänker köra en runda på norrsidan, bara kul om vi blir flera. Gottröra-Brottby-Bogan, samling Donken Väsby kl 1900.

supernice... Var minst sagt rostig men men, nästa gång :tummenupp

-@ndreas

btw, du har pm
 
Kan någon påminna mig om att det är jobbigt att tvätta bort gummiresterna nästa gång jag funderar på att elda upp HELA bakdäcket?

Trevligt med så många på södersidan:)

//Anders
 
Sitter nu med min whiskey å minns

Den trevliga sommar onsdags kvällen som precis vart, åhh fan va kul vi har!
Tack "Skägget" för en Super runda!
 
Tackar tackar

Tackar tackar alla anordnare och medåkande för turen.
Alltid skönt med guidning och roligt att träffa lite folk ibland :)
 
Status
Ej öppen för fler svar.
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top