Sporthoj Skellefteå

Eldstorm skrev:
2239497 Norsjöresan:
Beror på vilken tid det blir (kom med förslag). Har en adept som jag lovat träna i "manöverbanan" inför uppkörningen i helgen (agerar handledare).
.
En lista för helgen på dom som ska med till Norsjö:

1. Peter Åhman / Horn1 900
2. Nicke B. / Eldstorm - med viss reservation
3. Pertan / Mr.Rackel - med viss reservation ( gäller på vilken tid?? )
 
Ja det hade varit kul att följa med på en tur på lördag, men har ett heldagspartaj :fyllisar att vara på! En av mina bästa vänner har fräckheten att flytta till Umeå :( så vi skall fira av henne med besked! :dricka
Go Jimmy! Nice att det gick bra för dig! :kryckor Som jag befarade så höll morsan din på att strypa mig för att jag inte ringde henne! :hihi
Nicke - var du ute & övningskörde med din adept igårkväll!? Såg er "smygandes" in mot a-torp där vid 21snåret!
Ha en trevlig helg nu alla tok! :rock
 
BadGirl skrev:
Nicke - var du ute & övningskörde med din adept igårkväll!? Såg er "smygandes" in mot a-torp där vid 21snåret!
Jo det stämmer. Det var nog precis innan jag åkte hem för att se Sverige slå Paraguay. :)
 
Eldstorm skrev:
2239954 Jo det stämmer. Det var nog precis innan jag åkte hem för att se Sverige slå Paraguay. :)

Tror den korrekta termen är "För att se Sverige HaMerTurÄnSatanSjälvOchLiteTill+Moms mot paraguay"
 
ghandi skrev:
2240007 Tror den korrekta termen är "För att se Sverige HaMerTurÄnSatanSjälvOchLiteTill+Moms mot paraguay"


Men de förtjänade dock vinsten men turen fanns ju där..samtidigt som oturen varit där hela matchen också.
 
Vi kanske blir några pitebor också. Vi vill ju slippa snön och kylan här i norr... :P Vilken tid och plats träffas vi?

En lista för helgen på dom som ska med till Norsjö:

1. Peter Åhman / Horn1 900
2. Nicke B. / Eldstorm - med viss reservation
3. Pertan / Mr.Rackel - med viss reservation ( gäller på vilken tid??
4. Några pitebor
 
DanneSV1000S skrev:
2240770 Vi kanske blir några pitebor också. Vi vill ju slippa snön och kylan här i norr... :P Vilken tid och plats träffas vi?


Trevligt.. ni är så välkommna!
Men visst blir vi fler från Skeå??

Pratade just med en polare från Norsjö och han trodde att det började kl 12 och slutade kl 15..
Så om man skulle satsa på att vara på Klubben kl 11.30 och åka kl 12.00? Tankat och klart.. låter det bra?, tidigare/senare?

Kom igen nu... mer folk! :)
 
Norsjö

Bilutställningen är mellan 11,00- 15,00


12,00 låter som ett bra tid att åka... Samling på klubben
 
man kanske följer me?få se?låter skoj... :tungan

Å tur att d gick bra för dig Jim,såg inte så trevligt ut nät man såg dig ligga där,tur att du är en hårding :tummenupp
 
Domi skrev:
2241261 MÅste ju bara pejla marknaden, inte säkert att jag skickar den. Men pengar är ju alltid bra att ha. :tummenupp
Hade tänkt att köpa en trimmad Puch Dakota, hörde det var en bra wheelie maskin :D

Huvva nej du ska ha en Cresent ram men dakota motor och isdäck :) den var fet ska du veta.
 
Horn1 900 skrev:
2241219 Prioritera kallas det.. :D

Förbannat, blir ingenting, kanske inte ens blir ny hoj i helgen. Han som absolut skulle ha min hoj.. komma hämta den imorrn och allt klappat och klart. Han ballade ur ikväll hade världens sämsta lögner som ursäkt.. Tills slut erkände han att han inte lyckats skrapa fram pengar .. Varför "tingar" man en hoj om man inte ens har slantar haha ... ( Jag hade iofs sålt den till nån annan om dom kommit före han ;) Men men så är det, man ska ALDRIG ta nåt för givet! :brinnerup

Domi skrev:
2241261 MÅste ju bara pejla marknaden, inte säkert att jag skickar den. Men pengar är ju alltid bra att ha. :tummenupp
Hade tänkt att köpa en trimmad Puch Dakota, hörde det var en bra wheelie maskin :D


Du får byta hojen mot min bil och få sig en liten slant mellan.. Så kan jag se till att den stannar i stan :tungan

http://www.blocket.se/vi/8499499.htm?ca=2_s
 
Last edited:
Mr.Rackel skrev:
2241807 Förbannat, blir ingenting, kanske inte ens blir ny hoj i helgen. Han som absolut skulle ha min hoj.. komma hämta den imorrn och allt klappat och klart. Han ballade ur ikväll hade världens sämsta lögner som ursäkt.. Tills slut erkände han att han inte lyckats skrapa fram pengar .. Varför "tingar" man en hoj om man inte ens har slantar haha ... ( Jag hade iofs sålt den till nån annan om dom kommit före han ;) Men men så är det, man ska ALDRIG ta nåt för givet! :brinnerup




Du får byta hojen mot min bil och få sig en liten slant mellan.. Så kan jag se till att den stannar i stan :tungan

http://www.blocket.se/vi/8499499.htm?ca=2_s

Har redan en bil, en riktig tysk=Audi :7peta :tummenupp
 
Men Domi då!!! Fy skäms! Man ska vara ärlig när man lägger ut anonnser.
Inte ljuga!! Du har ju skrivit knäcker R1... :7peta
Du kan ju inte hålla på och lura folk så där :pannkyss :rolleyes:


För övrigt så är jag med på dagens tur. Jag dyker upp på klubben :tummenupp
 
Lillans fyrhjuling stulen!!!!!!!

Lilltjejens fyrhjuling har blivit stulen nån natt i veckan!
Det är en susuki 50cc blå och vit med mycket klistermärken och en hemmagjord sissybar fastsvetsad där bak ( tejpad med eltejp).

Hör ni nåt eller vet nåt så ring mig 070-3779306 Andreas Edström

HITTELÖN utlovas så klart
 
2wheelsRlife skrev:
2242475 Men Domi då!!! Fy skäms! Man ska vara ärlig när man lägger ut anonnser.
Inte ljuga!! Du har ju skrivit knäcker R1... :7peta
Du kan ju inte hålla på och lura folk så där :pannkyss :rolleyes:


För övrigt så är jag med på dagens tur. Jag dyker upp på klubben :tummenupp


Hehe, men det är ju ren och skär sanning :hihi
 
Nyheter
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026

Norton Motorcycles förbered...

GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025

Honda var tillbaka i Biarri...

En hyllning till mästaren!

Pressrelease från MV Agusta...

Vinnarhoj från Custom Bike Show

I nästa nummer av Allt om M...

Testhoj hämtas från Sulas MC

Vi åkte till Strängnäs för ...

Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon

Foto: Andreas Johansson ...

Custom Bike Show 2025

Den 7 juni var det åter dag...

Forged följer tre baggerbyggen

Tre amerikanska hojbyggare ...

Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar

Statistik från försäkringsb...

Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar

Trendbrott: Statistik från ...

Back
Top