Sporthoj 40k - vettig försäkring?

Makish - stämmer alldeles utmärkt det. Dock försäkrar de nakna sporthojar osv. Kolla deras hemsida, bästa försäkringsberäknaren på marknaden!

Suttit och kollat en massa och fyfan så tuktad många hojar är, men att jaga ett fint exemplar är en tjusning i sig det med :) Just nu lurar jag på att köpa mig en gsxr och en geggmoppe att köra i vinter. Hojsäsongen ska för mig aldrig ta slut framöver! :D
 
...ju mer jag kör 636:an, ju mer övertygad blir jag att många (de flesta av oss) skulle ha nytta av att börja på något annat än den där literklubban..

Man har så oerhört mycket roligare på en smidig hoj, och pulver finns det så det räcker till, det är svängarna som är skoj på mc.
 
För 40 tusen skulle du kunna hitta en Ducati 748. Rätt årsmodell är billig att försäkra då de står som 40kW i registreringsbeviset.
 
Nyheter
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026

Norton Motorcycles förbered...

TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025

Nu är det klart att världen...

Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026

Norton Motorcycles förbered...

GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025

Honda var tillbaka i Biarri...

En hyllning till mästaren!

Pressrelease från MV Agusta...

Vinnarhoj från Custom Bike Show

I nästa nummer av Allt om M...

Testhoj hämtas från Sulas MC

Vi åkte till Strängnäs för ...

Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon

Foto: Andreas Johansson ...

Custom Bike Show 2025

Den 7 juni var det åter dag...

Forged följer tre baggerbyggen

Tre amerikanska hojbyggare ...

Back
Top