Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Vilken störtskön kille! Tycker definitivt man borde gå ihop och köpa något fint åt honom!
Vilken störtskön kille! Tycker definitivt man borde gå ihop och köpa något fint åt honom!
Att låta någon som många gånger utpekats som avvikande känna sig normal, tillhörig, är inte sällan bästa presenten!
...eller låta saker och ting fortsätta vara precis så bra som de är, utan konstiga manifestationer....
Att ta med en motorintresserad på ett kul evenemang räknas förstås inte till de "konstiga" alternativen. Man måste ju inte heller starta insamlingar så fort det ges en chans, man kan ju vara något så enkelt som en kompis. Att låta någon som många gånger utpekats som avvikande känna sig normal, tillhörig, är inte sällan bästa presenten!
Verkar som Pelle har ett rikare socialt liv än jag, men så är han gladare också. (Hönan eller ägget).
Att låta någon som många gånger utpekats som avvikande känna sig normal, tillhörig, är inte sällan bästa presenten!
Verkar som Pelle har ett rikare socialt liv än jag, men så är han gladare också. (Hönan eller ägget).
När jag började åka tung hoj 1985 så stod Pelle på Svea varje onsdag.
Pelle kommer alltid fram och hälsar så fort jag förtöjt, och jag hälsar alltid på honom och vi pratar lite. Så är det bara
Vart jäkligt glad när PMC honorerade honom med tröja och medlemskap, oj vad han sken!![]()
Polarn började oxå hojja i den vevan på åttiotalet. Han minns absolut Pelle sedan då. Själv har jag sett/pratat med honom på Donken i ett antal år. Grymt trevlig o positiv kille! Om jag minns rätt så sa han en gång att V-max var en favorit bland andra.![]()
Eloge till PMC o alla andra som uppmärksammar Pelle. Det är han värd.![]()
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |