Izah
Tant Rosa
Men kan du inte läsaklok står det
![]()
Nu ja.....
Men om du kollar i citatet.......
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Men kan du inte läsaklok står det
![]()
Nu ja.....
Men om du kollar i citatet.......
Va skrapa du bilen? blir den inte repig då![]()
nope... Inte min... *asg*
Det är nästan enbart rutor på bilen ju... HAHA...
Kör in bilen i garaget så slipper du detta problem......
Hörru... HAr du sett min minibuss till bil???? Har du sett mitt garage????
Det står två hojar o en bar i garaget... Inte ens din bil skulle få plats i garaget just nu...![]()
Större garage? Får se vad går in i Ts garage? Just nu tre hojjar samt två bilar och en gräsklippare samt vinterdäck hmmmmm ja han har ett väldigt rymligt garage i alla fall.
Bygg ut!!
Jap jap jap... Var glad att du aldrig fick se garaget i förra huset... Där fick knappt min hoj plats... *skratt*
Det räcker med motor- och kupévärmare egentligen... Måste inte ha bilen i garaget..
Dock ska jag komma ihåg att trycka i sladden på kvällen oxå... *Asg*
Sladd i underlättar lixom......
Tunnelbana rockar man slipper tänka på motorvärmare, och is skrapor
Enda nakt delen är väll allt folk som är i vägen och pratar högt
![]()
Oh no... Absolut inte... Vägrar... Plus att det går inte att ta sig till mitt jobb kommunalt till den tid som jag måste vara på jobbet... Jag åker inte hemifrån 7 timmar innan jag börjar... PuNcKt!!!!!!!
Jag fattar inte vad de är för fel på tunnelbana osv, visst de kan ta dubbla tiden mot bli men de är fan så mycke billigare än en bil Det gör ju det va... Sen sak mn dock inte glömma att dra ur den igen på morgonen... Hehe... dyrt att fixa trasig kontakt eftersom sladden släpade efter bilen...![]()
Det som e fel med tbana samt pendeltåg är att de inte alltid går som det skall, ta tes imorse, när någon livstrött individ beslutar sig för att hoppa framför tåget.
Eller lövhalka, snö samt allt annat den spårbundna trafiken kan råka ut för.
När jag har flyttat kommer jag att ta bussen till jobbet. Lugn å ro samt att jag kan lyssna på mina ljudböcker!!
Jag har bara upplevt att de är lövhalka men annars är jag väll tursam eller nå sånt då jag inte har vare med om större förseningar eller liknande på alla de år jag har åkt tunnelbana. Pendel mjo jag vet att den kan strula en del.
O fasiken vad kul det är o se andra jobba
När man själv sitter framför datorn.....De är bara å inse att du jobbar på fel ställe med andra ord
Stockholmare generellt har svårt med tunnelbanor annat kommunalt medel. Jag vill råda er att flytta ut i landet till ett litet samhälle där bussarna går med tur varannan timme...sen tror till å med jag att ni kan uppskatta de kommunala medlen i sthlm.
Jag fattar inte vad de är för fel på tunnelbana osv, visst de kan ta dubbla tiden mot bli men de är fan så mycke billigare än en bil
![]()
Jag har bara upplevt att de är lövhalka men annars är jag väll tursam eller nå sånt då jag inte har vare med om större förseningar eller liknande på alla de år jag har åkt tunnelbana. Pendel mjo jag vet att den kan strula en del.
... Polack
Jag är blatte inte stockholmare... *asg*
När jag har flyttat kommer jag att ta bussen till jobbet. Lugn å ro samt att jag kan lyssna på mina ljudböcker!!
Ap ap ap inte blatte... Polack
![]()
![]()
![]()
|
|
Lite fler live foton på KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Direkt från Teneriffa! Förs... |
|
|
CIAO ITALIEN!
Pressrelease från KTM: ... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |
|
|
Nu jobbar vi med Katalogen!
Idag startar vi det digra a... |
|
|
Provkörningsvecka, KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Bike är på plats på sommarv... |
|
|
Nortons comeback
Norton gör en triumferande ... |
|
Boxer, V3, V4, VR5 och 6-cyl
Teknik – nya mc-motor... |
|
|
|
Enfield presenterar sin stora twin
Efter spionbilder, hintar o... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Motorsportsalongen i Örebro!
Jag tog en snabb avstickare... |