lorkan skrev:2051914"Storäng" i vilken stad/by menar du ?
Klippan såklart =)
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
lorkan skrev:2051914"Storäng" i vilken stad/by menar du ?
fan jag villRacercukel skrev:2051004Någon som hänger på? Det är ju hyffsat väder just nu iallafall. Någon i Helsingborgstrakten?
Då får det bli en runda på eget bevåg då....


Emmi skrev:2052268Efter en halvtimmes kickande, en halvtimmes försök att putta ner för backe och hoppstarta (och putta upp för backen igen när den inte ville starta) och en massa startgas så gick hojen äntligen igång.
Usch, låt inte en hoj med enbart kickstart stå i ett halvår utan att starta...Babyn min som alltid startar efter 1-3 kick annars...
Men sen blev de köra av, asgott och inte så jättekallt.![]()
Maverick_ou812 skrev:2053009Då var det dig jag möte i Fleninge! Själv var jag ute o rastade Duccen, Oxie -> Kattarp non stop på småvägar råkkar!
Det gjorde jag ju ditt stolpskott!Trodde du skulle dyka upp hos The Zmurfs o eda kaga o dricka kaffe?

bebbe skrev:2053375Tja, här i GBG har det tok regnat idag. Men det har nog slutet nu dock![]()
MalmöBiker skrev:2053397-2 och snö enligt metrologerna som vanligt,
11 grader i verkligheten och strålande solsken i Malmö just nu, ut och brumma!![]()
Maverick_ou812 skrev:Då var det dig jag möte i Fleninge! Själv var jag ute o rastade Duccen, Oxie -> Kattarp non stop på småvägar råkkar!
Japp, that was me!Fluffig skrev:2053892Det var nog inte helt omöjligt om det var du som svängde vänster mot Hyllinge när jag fortsatte rakt fram.
I dag har man tvingats vara social när man bara vill ut och träna upp de ganska rostiga körkunstaperna. Nåja jag har betalt för SMCs BKK kurs i maj så att man kan bli litta bättre.
Äntligen är våren här!

Maverick_ou812 skrev:2053915Så jävla smart man är som ser till att bo i SKÅNE!!![]()
+ 4 grader och molnigt. Va inte så farligt, det kallaste var crosshjälmen.Argyle skrev:2053197Fan, var det inte kallt i Jönköping? Men klart man blir varm av att kicka och putta =)
Sniper skrev:2051552Blev en runda på 15mil idagVa det er jag mötte ni kom från väla
mot fleninge/hyllinge??
Ska ni ut o köra fler gånger lägg då tråden i hbg delen (RoH) så lär det bli fler
som hänger på![]()
Racercukel skrev:2054150Ja vi körde ut mot fleninge så det är möjligt, jag avvek dock från manskapet vid fleninge pågrund av allvarligt motorhaveri!![]()
Ja då lägger vi tråden där i fortsättningen.
Tråkigt värre i så fall..Racercukel skrev:2054150Ja vi körde ut mot fleninge så det är möjligt, jag avvek dock från manskapet vid fleninge pågrund av allvarligt motorhaveri!![]()
Ja då lägger vi tråden där i fortsättningen.
|
|
Förarkurser på Nürburgring
Nu är datumen för båda föra... |
|
Brembo presenterar TrackTribe
Brembo presenterar TrackTri... |
|
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Äntligen!
Om du, som jag, ständigt åk... |
|
|
Missa inte förköpstävlingen
Jul närmar sig och även om ... |
|
|
Sista chansen!
Nu är vi inne på sluttampen... |