Diversion
Guest
Ja men bara under förutsättning att det sköts snyggt och att anhöriga inte tar illa vid sig och upplever att det inkräktar på något privat.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Dez skrev:I vilket fall som helst känns det inte speciellt motiverat att fylla flera sidor med "RIP". Anhöriga/de som har nåt att tillföra får gärna skriva, övriga lämnar en tanke/tyst stund genom att läsa tråden![]()
starclassic skrev:Jag röstade nej, men kom snart på att det ville jag ju inte.
Hade jag gått hojdöden till mötes, så hade jag nog velat gå till de sälla jaktmarkerna med mina hojbröder och systrars välsignelse. (sentimentalt dravvel).....men jag menar det.
Sen att alla ska skriva R.I.P och dylikt är irrelevant...de som kände mig vet vad som ska stå.

Citera ej långa texter, korta ner dem!
Skriv ej meningslösa saker... som inte egentligen handlar om frågan
Svara INTE om du inte har svaret eller ställer ytterligare en fråga med ditt "svar"...
Forkman skrev:Skulle vi inte kunna ha någon sorts "minneslund" för dom som inte finns med oss längre?
oFFkeFF skrev:Vill inte ha trådarna som "varningssyfte", vafan är folk inte vuxna nog att fatta att folk på hoj dör och skadar sig?

Relapse skrev:Svaret på den frågan är tyvärr nej i många fall. Jag talar av egen erfarenhet och vet att det är alltför lätt att ta i mer än man klarar av, och har man då massa pållar att leka med så är det lätt att det går överstyr. Det är svårt att tänka på konsekvenserna av att köra/acca/slanga/m.m. när man har riktigt jäkla kul och dessutom kanske inte har så många mil bakom sig.
Numera börjar jag fatta att det jag gör kan vara farligt, men det har tagit drygt 20 år.![]()
Mycket bra idé.Forkman skrev:Skulle vi inte kunna ha någon sorts "minneslund" för dom som inte finns med oss längre?
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |