Singeltråden

Morron! God är den fan inte. Jag kunde inte sova alls inatt. Låg bara och vred och vände med huvet fullt av tankar. Sen när man väl somna till vakna man efter fem minuter av konstiga drömmar. Kommer bli en jobbig dag idag, 14 timmar på jobbet ska det bli.
Sitter på tåget nu bredvid två medelålders män som diskuterar digitalboxar som två retards. Innehållet i det dom säger är retarded och deras sätt att prata är retarded.
Lägg tungspetsen i nedre käken och tryck tungan i en båge uppåt och prata så låter ni som dom. Mongoooooooo.
Sådär nu har jag avreagerat mig klart. :D
 
Börja dagen med att :rofl så blir allt bra :)
 
Då var man tillbaka på jobbbet..
Nån mer än jag som får spel på den förbannade bostadsmarknaden i vårt land?
 
Då var man tillbaka på jobbbet..
Nån mer än jag som får spel på den förbannade bostadsmarknaden i vårt land?

Jag nöjer mig med att ha problem med bilmarknaden på begagnatsidan jag :tungan
 
Har försökt flytta till en ny hyresrätt ett bra tag nu. Går ju sådär. Inte alls faktiskt. Som en totalskuren växellåda med päls på insidan.

Det låter åtminstone som du har en "egen" lägenhet och ska (vill) flytta till en annan - jag ska nu flytta till mitt 4'e inneboende sedan jag flyttade till sthlm... Att hitta en hyresrätt i mitt läge med förstahandskontrakt verkar vara en omöjlighet.
 
Last edited:
Det låter åtminstone som du har en "egen" lägenhet och ska (vill) flytta till en annan - jag ska nu flytta till mitt 4'e inneboende sedan jag flyttade till sthlm... Att hitta en hyresrätt i mitt läge med förstahandskontrakt verkar vara en omöjlighet.

Nä, Stockholm är det väl i princip omöjligt att få förstahandskontrakt om man inte stått i kö hela livet.
 
Kvällen är räddad. Blir installation av trådlös router eftersom den gamla fick för sig att lägga av idag. Tur man har nära till centrum i såna lägen. :crash
 
*/ ?>
Nyheter
KTM uppdaterar sin elhoj

Pressrelease från KTM: ...

Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Back
Top