Singeltråden

Jag funderar allvarlig på att åka ner till Norrköping och ge min mamma lite smisk. Nu har kärringen suttit o skickat bilder på mig när jag va en liten ful skitunge till min systerdotter som sitter o skickar till mig o retas om hur jag såg ut. Liten satunge det där. Hon kommer säkert ta hojkort när hon blir stor. Märks att hon är en sån djävulsunge som gör sånt. :D
 
Jag funderar allvarlig på att åka ner till Norrköping och ge min mamma lite smisk. Nu har kärringen suttit o skickat bilder på mig när jag va en liten ful skitunge till min systerdotter som sitter o skickar till mig o retas om hur jag såg ut. Liten satunge det där. Hon kommer säkert ta hojkort när hon blir stor. Märks att hon är en sån djävulsunge som gör sånt. :D

Vad hade hon för telefonnummer sa du? :rolleyes:
 
Om du kört moppe med växlar så är det faktiskt väldigt liten skillnad.
Tyckte att det var lätt att ta mc-kort.

Har du dessutom bilkort redan så är det ännu lättare.

Ingen växlad moppe men jag vägrar automatväxlade bilar (blir bara tokig och uttråkad på dem). Det är nog lätt bara man lär sig växla. Trafikreglerna är man ju redan sedan innan insatt i.

Frågan är bara hur många lektioner jag behöver eftersom jag inte kan övningsköra privat pga ingen egen hoj. Jag hade knappt kört bil mer än att lära mig hitta dragläget men 12 lektioner totalt på intensivkursen var tillräckligt (de två sista var bara för att underhålla i väntan på mitt körprov).
 
Hon är typ tolv!!!! :finger

...eller menade du min mamma? Hon kan visserligen behöva få sig nåt. :D

Inte för att ligga pucko, bitchslap.gif jag vill ju ha bilderna så jag oxå kan reta dig.
 
Riktigt smart med tanke på inflation osv......låt dom ligga där ett tag så är dom inte värda ett skit sen :tummenupp

:) men de ligger ju inte där så länge till. Jag ska göra slut med min nuvarande bank nästa vecka. Sen startar jag ett nytt liv på en bättre. :).
Ja jag kunde gjort de innan men jobbet hindrar lite ;)
 
GUUUUUUUUUD vad jag har tråkigt på jobbet idag!!! Eller det där blev ju fel....DJÄVULEN vad jag har tråkigt på jobbet idag! :huvet
 
Vad i jösse namn gör du uppe nu!?:va :D Mittiveckanfylla är i och för sig inte fel:hihi

Eftertentafest ju! :)

Men nu föll ju mina frågor om resor i skymundan, hittar de inte ens. :(

Jag vill resa till sol och bad, och jag vill inte lägga typ 30k på det. How to do? Jag suger på att sitta och söka på nätet, fattar inte hur folk hittar alla sina billiga resor.
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top