Keyser Soze
Ny medlem
LiQUiD skrev:2329216...lite bilder från semestern
Ser riktigt gött ut!
Hur gjorde ni med logi? Var det enkelt att fixa på plats?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
LiQUiD skrev:2329216...lite bilder från semestern
2fast4hjo skrev:2329820Bilder från dagens körning på Gelleråsen, någon![]()
Antagligen är det bara själva mojängen som "sätter ihop" dragkedjan som e paj. Den går att byta för några ynka kronor. Jag själv bytte till en bättre kedja och betalade 400 kr. Dom kan säkert fixa det kvickt på ändringsateljén eller skomakeriet vid pentaporten.Jansen skrev:2329561Inge hojåka för mig på ett tag nu. Dragkedjan som håller ihop byxa/jacka har gett sig.![]()
Ska ringa imorrn och kolla vad de gör åt det. (Köptes i år) Fixas ska det iaf....
Jobbar tyvärr hela veckan så jag hinner aldrig in med det. I såna här lägen är det kul att jobba 11-12 timmars pass.![]()
Är så åksugen så det gör ont. Dessutom strular bilen som fan.
/Anders
X-up skrev:2329997.....
Keyser Soze skrev:2329926Ser riktigt gött ut!
Hur gjorde ni med logi? Var det enkelt att fixa på plats?
2fast4hjo skrev:2329820
Ah örnnästet, oerhört vackert o där kan man snacka om slingriga vägar. Någon speciell stad/ställe som man "inte får missa" om man åker en liknande tur?.Zell am See skulle vara kul att beöka igen.
![]()
Passar till far far racingSlappa skrev:2330403Vad ligger ni på för tider Morgan?
Så det blev en er6:a för mats till slut iaf![]()
Slappa skrev:2330403Vad ligger ni på för tider Morgan?
Så det blev en er6:a för mats till slut iaf![]()

X-up skrev:2331158Daniel & Mats ligger kring 1.15 medan jag tourar runt på 1.19![]()
LiQUiD skrev:2330550Japp, fixar på plats, brukar sällan vara några problem. Privatrum eller pensionat bodde vi på mestadels, brukar oftast vara det billigaste alternativet också.
Ah örnnästet, oerhört vackert o där kan man snacka om slingriga vägar .
Slappa skrev:2331319Wtf ja körde ju 1.25 tider med szr:en![]()
Då med backelit däck och 50 hk szr![]()
Keyser Soze skrev:2331508Vad kostade det ungefär?
Var ni i och hälsade på Adolf i "Schloss Adler" eller var det hans sommarstuga? Var bilden från Örnnästet blir jag besviken på Clintan och Burton...
X-up skrev:2331583Mmm, nu är banan ombyggd, om än lite. Din moppe är som supersportcyklarna, löjligt lätta att köra runt med. Se bara på helgens Stordebutantrace, där var R600 killarna 18 sekunder före den första R1000 hojen i mål.
(Detta var en krånglig bortförklaing i stället för att snabbt & enkelt säga: Ja, jag är långsam).![]()

HanneZ skrev:2330182Antagligen är det bara själva mojängen som "sätter ihop" dragkedjan som e paj. Den går att byta för några ynka kronor. Jag själv bytte till en bättre kedja och betalade 400 kr. Dom kan säkert fixa det kvickt på ändringsateljén eller skomakeriet vid pentaporten.
Det där känner jag igen.Elgasen skrev:2331775Vart får jag tag på ett bra mc-batteri till bra pris i Skövde?
Var ute och åkte ikväll och det bara klickade till vid startmotorn när jag skulle starta hojen vid timmersdala... så det var bara att börja springa...![]()
(råkade hm kasta en tennisboll på´n)2fast4hjo skrev:2334492Dreas, hur är det med halsen(råkade hm kasta en tennisboll på´n)
Bankörning på kinnekulle i morgon, verkar åter igen bli en kanondag.
|
|
Motorsportsalongen i Örebro!
Jag tog en snabb avstickare... |
|
|
Honda CB 1000 GT bjuder på sportig komfort
Det är ingen lätt uppgift H... |
|
|
KTM: ”Det är helt klart vägen framåt.”
Rajiv Bajaj, 58, VD för den... |
|
|
Framtidens hjälmar är här!
Bland finesserna finns ljus... |
|
Öhlins, som under många år ... |
|
|
|
Bridgestone lanserar nytt sportdäck
Bridgestone har presenterat... |
|
|
Ny Suzuki-importör
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
Suzuki byter importör!
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
MotoGP-säsongen avslutas i stor stil
Den traditionella finalbild... |
|
|
Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024
Är din KTM bland dem som sk... |