[KoRn] skrev:Ser ut att vara någon äldre Nolan.. kan det stämma ?
Svårt att se på den bilden.
Jag tycker det ser ut som en N81, kan det stämma?
Skönt att höra att ni är på bättringsväg!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
[KoRn] skrev:Ser ut att vara någon äldre Nolan.. kan det stämma ?
Svårt att se på den bilden.
LiCrO skrev:Ja! Den är köpt hos er för ungefär 3årsen.

2fast4hjo skrev:Bra stövlar är också viktigt.Helt otroligt att sofia (efter vad jag har läst) inte fick nga fotskador.
KoRn: . XR 1000 Joust TC 5 är snygg, vad ligger den på för pris hos er.
Denimblack..klart du är välkommen o skriva av dig här. Kul med fler![]()
![]()
denimblack skrev:Och SLÄNG din gamla hjälm och låna INTE ut den till din grannes unge eller sätt den på din tjej.. jodå, det finns fan folk till allt!... Blir arg när jag tänker på alla som kommer in till mig och vill köpa visir till nån hjälm med åttiotalsfärger. Brukar fråga om de har bråttom att dö.
oj, blev visst lite upprörd. Hör väl inte ens hemma i den här tråden. Lycka till med tillfrisknandet!!!
Felet tror jag inte låg i hjälmen utan att Sofia vägrade spänna den ordentligt, för att det kändes obehagligt. Berätta vad som kunde hända men när Sofia har bestämt sig så har hon bestämt sig. Förhoppningsvis så händer det inte igen.[KoRn] skrev:Jag vet ju inte alls hur olyckan såg ut, men man ser tyvärr allt för ofta hur viktigt det är att använda en hjälm som passar till ändamålet.
Jag menar att allt för många kör omkring i en helt livsfarlig hjälm som de har fått av någon som fått den av någon som ärft den av.... osv.
[KoRn] skrev:Eller dom som vill ha spännremmar.. till att sätta fast barnen så att dom inte trillar av.![]()
Dom får ju i alla fall ett mjukt och skönt ryggskydd...![]()

heimdal skrev:jag tror verkligen att jag måste ställa om min väckarklocka till vintertid.. nu e jag ju uppe en timme för tidigt![]()
Dreas skrev:Jag så ett program på TV som hette "Outsiders" på kanal 5. De tog upp människor med udda sjukdomar/symptomer.
Jag tror att jag diagnostisera dig nu Heimis. Du har Narkolepsi även kallat sömnsjuka. Plus ett inslag av fågelinfluensan, närmare bestämt nattuggle varianten.
Så gå och sök för detta nu så ska du se att du blir frisker till april.
heimdal skrev:menar ni att de inte e normalt å sova 16 timmar?
i lördags, jag får bjuda tillbaka nästa gång jag ser dig.Elgasen skrev:Nej, det är inte normalt, du ska vara ute och åka hoj istället.
Jag var ute en sväng men såg inte en enda hoj ute idag.
Jag hittade en fotograf som kunde knäppa några bilder iaf.
Tack föri lördags, jag får bjuda tillbaka nästa gång jag ser dig.

Elgasen skrev:Nej, det är inte normalt, du ska vara ute och åka hoj istället.
Jag var ute en sväng men såg inte en enda hoj ute idag.
Jag hittade en fotograf som kunde knäppa några bilder iaf.
Tack föri lördags, jag får bjuda tillbaka nästa gång jag ser dig.

heimdal skrev:eller e de jag som e tjej?![]()
Vaektra skrev:Hallo! jag har ff hojjen påställd å åker gärna![]()

Sås, ring imorrn så kommer jag bort o fixar de. Det kostar några turer i skogen dock!Elgasen skrev:Ååhh va bra, för jag räknar med att få igång min dr så fort jag får bort mina två skruvar som har gått av.![]()
som en torped, rätt ner i surhålen.HanneZ skrev:Sås, ring imorrn så kommer jag bort o fixar de. Det kostar några turer i skogen dock!
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
|
|
Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”
Harley‑Davidson drar igång ... |
|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Stabilt läge på Gotland Ring!
Den trista dispyten om ägan... |
|
|
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX
Ducati lanserar serviceinte... |
|
|
Oro för batteriet
Batteriet oroar mest – men ... |