Samåkning i Lund

Vi får hoppas att det blir en lika lång, varm och isfri höst/vinter som förra säsongen. Då kanske Lucia kan vara något i år med. :D Sjukt surt att jag missade lördagens nattkörning, men hade planer jag inte kunde undvika. I morgon däremot, då dyker åtminstone jag upp!
 
Ser ut att kunna bli hyffsat väder ikväll

TT 19 aug
18.00 Staffanstorp

SeeYou
 
Om jag hinner montera mina nya blinkers eller fixa till dem gamla, så är jag också med och kör ikväll.
 
Sorry grabbar att jag drog tidigare, men regn är inte my cup of tea...

Hoppas vi ses nästa gång!
 
Last edited:
Tack så mycket för i dag, mina damer och herrar! Det var en trevlig tur, trots den brutala regnskuren. :)
 
Ja detta blev ju en dag ekvivalent med rövklåda och task-sås i ansiktet.
Tack till telefonmannen för lånet.
Trevlig kväll på er
 
Tio små negerpojkar är en känd saga. Idag blev den nästan på riktigt.
Men alltid kul att köra med er.
Pajret din höger blinkers vak funkar inte bara så du vet
 
Tack för i kväll. Rolig runda trotts regnet. Samt att få det konstatera att R1àn INTE är en enduro hoj:). Bra att veta till nästa gång.
 
Efter en fin uppsamling på 13 pers och ett sikte på höllvikens fik (bezerks vägval) så slutade kvällen med 6 hojar på....Blentarps krog...:va

För min del var det säsongens kortaste TT men den mest händelserika! Jag säger inget så har jag inget nämnt. Alla kom i alla fall fram oskadda och jag hoppas alla kom hem likaså!

Tack för turen och gott sällskap, och du löste det ändå bra bezerk, med att hitta andra bra vägar trots nytt slutmål.
 
Tio små negerpojkar är en känd saga. Idag blev den nästan på riktigt.
Men alltid kul att köra med er.
Pajret din höger blinkers vak funkar inte bara så du vet

Okay tack. =) Får kolla på det imorgon. Blev en snabb lödning av kablarna innan jag stack från jobbet. Gör om gör rätt =)
 
Nyheter
Nya Ducati Panigale V4 R

Ducati har nu lanserat nya ...

Eldrivna Honda WN7

Honda WN7 Honda har pres...

Stark Varg EX, en smygande ninja!

Nu har jag och Varg EX hunn...

BMW presenterar Vision CE

I samband med IAA Mobility ...

Honda lanserar elmotorcykeln WN7

Honda har presenterat eldri...

Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner

En exklusiv motorcykel med ...

BMW Motorrad Vision CE

På IAA Mobility 2025-mässan...

Höstrusch för våra fotografer

Inte bara sommarmånaderna, ...

Jonathan Rea avslutar sin racingkarriär

Efter nästan två decennier ...

Yamaha debuterar med V4 i MotoGP

Yamaha har meddelat att för...

Back
Top