Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
anol skrev:Nån som har någon ide hur man tillverkar ett längre länkage till bakdämparen för att sänka Rettan?
Eller var man kan köpa ett?
(borde göra susen på strippen, har även sett justerbara)
anol skrev:Nån som har någon ide hur man tillverkar ett längre länkage till bakdämparen för att sänka Rettan?
Eller var man kan köpa ett?
(borde göra susen på strippen, har även sett justerbara)
Mito mannen skrev:Är det så smart det? Jag menar, svängradie och köregenskaper lär ju bli lidandes.?
Det jag har sett har vart bananformat så det ser lite invecklat ut att bygga ett. Bättre på ZX9, då är det bara 2 plattjärn som behövs.... Inte för att det hjälper dig kanske. Skicka ett PM till Flåklypa, han brukade låna ett förr, han kan nog berätta hur dom ser ut.Rigge skrev:Men hallå man byter ju när det är rejsdaxDet jag har sett har vart bananformat så det ser lite invecklat ut att bygga ett. Bättre på ZX9, då är det bara 2 plattjärn som behövs.... Inte för att det hjälper dig kanske. Skicka ett PM till Flåklypa, han brukade låna ett förr, han kan nog berätta hur dom ser ut.

Mito mannen skrev:Okej, men det låter ju för fan också omständigt![]()
Åka italiensk 2 taktare måste ju vara 1000ggr omständigare 
här har du killen som har en till salu för ett bra prisanol skrev:Nån som har någon ide hur man tillverkar ett längre länkage till bakdämparen för att sänka Rettan?
Eller var man kan köpa ett?
(borde göra susen på strippen, har även sett justerbara)

Rigge skrev:Vill man vinna kan det va värt 30 minuters meck! :kockoÅka italiensk 2 taktare måste ju vara 1000ggr omständigare
![]()

|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |