Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Vad i hela fridens namn ska ryssarna in hit o göra?
den jag är rädd för är USA, då det är dom som startat majoriteten av alla krig dom senaste 200 åren. ¨
Jag kan varmt rekommendera en världsatlas. Det verkar som att en del saker man kan lära sig av att titta i en sådan kommer att förvåna dig!![]()
börjar ni få ryssfrossa nu![]()
orkade läsa 2 rader. Minns när en del hade rysskräck på 90-talet.![]()
finns väl risk för att tyska trupper vill försvara ledningen, såväl som engelska....
Kanske skulle skicka en sådan till försvarsmakten så de får koll på var Afghanistan ligger någonstans.![]()
Du borde skickat medelandet via Kamrat vice sereterare för elektronisk propagande.Det försöket till poängfiske fungerade inte på trådens första sida heller.
Kamrat! Det är med stor beundran vi i Partiet... förlåt... den folkvalda ledningen... ser hur ni oförväget förnekar alla geopolitiska skillnader mellan Moder Ryssland och stater som England och Tyskland, i tappert trots mot alla föreliggande fakta!
Ni kommer att i sinom tid belönas storligen för era insatser. Kanske kan ni till och med få en egen Trabant (tryckt på högkvalitativ wellpapp, viss montering erfordras - batterier ingår ej).
Mvh,
Ordföranden
P.S. Jag hoppas verkligen att det här går iväg som ett privat meddelande och inte som något de kontrarevolutionära krafterna här på forumet kommer att kunna läsa...
![]()
Det försöket till poängfiske fungerade inte på trådens första sida heller.
Det är ju ganska nojjigt att tro att gasledningen skulle ha någon större betydelse för landets säkerhet.
Skämtar du? Jag hoppas det iaf, även om jag är en smula osäker..
Pannkakor
Pax för att vara på Rysslands sida isåfall!
pax för att skjuta alla jag ser.
gasledningen är inte ett ryskt egenintresse, att ryssarna skulle helt plötsligt få för sig att bli mer fientliga mot Sverige pga den är väl ganska långsökt.
Afghanistan var det, ett projekt som förmodligen påverkar Sverige mer än en gasledning.
http://playrapport.se/video/1772096
Ptja, har väl ingen hävdat heller. Däremot att den skulle kunna utgöra en väldigt lämplig ursäkt, både för att ha en militär närvaro till att börja med och för att utöka denna militära närvaro. Gängse benämning i de sammanhangen brukar vara "buffertzon för att skydda vitala intressen" eller motsvarande.
2Fast har du gjort/ska göra lumpen?
visst men det är inte troligt då nog väldigt få skulle ha intresse att skada ledningen i närheten av Sverige, troligt att ryssland inte heller ser Sverige som fientlig.
visst men det är inte troligt då nog väldigt få skulle ha intresse att skada ledningen i närheten av Sverige, troligt att ryssland inte heller ser Sverige som fientlig.
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |