Hudik
Guest
Då har man invigts i apriliafamiljen(första turen)!
![]()
Bara att önska dej välkommen då

ps:
Kom ihåg att det finns en apriliaklubb också

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Då har man invigts i apriliafamiljen(första turen)!
![]()
Bara att önska dej välkommen då
ps:
Kom ihåg att det finns en apriliaklubb också![]()
Då har man invigts i apriliafamiljen(första turen)!
Måste säga att jag är imponerad av hur hårt den drar från låga varv samt hur otroligt liten och lätt den är
Ska snart beställa en bazzaz Z-fi tc då jag inte har aprc och sen blir det nog ett leovince slipon och även ett par gilles rearsets![]()
Tyvärr finns inte den " snygga" leovince pipan längre (ersatt med en ful en fan).
helt otroligt .. för den gamla är riktigt snygg, hållaren är snygg och bandet runt var snyggt, finns att köpa för de som ska ha helsystem dock!
Hade helst köpt akra men det är helt enkelt för dyrt och yoshimura som är min normala favorit gör inte ens system till denna!
Är lite märkesfixerad och efter de ovan nämnda så är det leovince och Arrow som är i rangordning men om leovince inte är den snyggaste så är Arrow ännu värre. Det finns iof en tillverkare till och det är Arata och dom kommer bara efter akra men så kostar det fläsk också...
Kolla då hellre på Mivv eller Scorpion, dom är snygga och bra pris..
Tycker jag iallafall
Tillex.
http://www.ebay.co.uk/itm/APRILIA-R...03?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item3f21ad43f7
http://www.ebay.co.uk/itm/APRILIA-R...57?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item2c6c484725
Det besöket vill jag gärna höra mer om, var där med min i November och då dissade han "den nya" mappen. (Jag orkar inte hänga med i sånt tugg, så har ingen aning om vilken version)Har läst en del både på AF1 och på lafamiglia och många hänvisar till olika mappar och dyligt men har inte hittat någonstans där det står vad mapen gör eller om det blivit någon förbättring. och när jag har frågat Markussens i halmstad har han svarat att de senare mapparna inte har hjälpt . Ska till honom om 2 veckpr för service så får kolla med han igen.
Edit: finns visst en ny för i år.. kunde jag se på familjen
Jag tar mig ca 12mil innan det är dags för tankning
Hoppas på bättre förbrukning efter mappning och dylikt.
Hur har ni det med känslan i gasen? Jag har funnit det för att inte säga omöjligt men väldigt svårt att få till vettiga wheelies! Hade lite samma problem med gixxern innan mappning men inte alls i samma grad som denna.
Nu vet jag att det kan bero på att han bakom styret inte är skitbra på att hjula men tänkte kolla iaf...
16 mil igår med blandad körning .. dock en del transportstäckor från Skokloster ..
Skulle inte säga att det är skit bakom styret ..Jag har svårt att åka på balans punkten med Tv4 iofs ingen stjärna på att wheela men denna är svår .
Det känns som att när man börjar närma sig punkten så är det väldigt nära till att woohaaa för högt känslan kommer ...
Ska justera bort slacket i gasenrullen ialf . Och inte ta omtag på rullen = Livsfarligt![]()
![]() |
Vinnn en CTEK CT5 Powersport!
Svara på några enkla frågor... |
Försvarsmakten väljer Yamaha XT250 som ny ordonnansmc
Yamaha Motor har vunnit en ... |
|
![]() |
Vinnarhjälmen utlämnad
Robin Axelsson lämnar över ... |
![]() |
Yamaha XT250 ny ordonnansmotorcykel för Försvarsmakten
Yamaha Motor Europa NV fil ... |
![]() |
Distinguished Gentleman’s Ride -25
Under söndagen den 18 maj d... |
![]() |
Dags att boka in Gotland Ring!
Upplev magiska Gotland Ring... |
![]() |
Öppet hus på Rapido MCK Stockholm
Lördag den 17 maj bjuds det... |
![]() |
Yamaha TRACER 7 & TRACER 7 GT 2025
Yamahas TRACER 7 och TRACER... |
![]() |
Nya Yamaha Tracer 7 och Tracer 7 GT
Yamaha har presenterat 2025... |
![]() |
Full fart på Bike Trollhättan-dagarna
Just nu har portarna öppnat... |