RR Träning Sviestad 2007

Ska du leka med oss i Tjocki 1000 nästa år eller fegar du och kör bara på LMS B-race? Va? Va? :7peta

Jo jag ska köra lite fler tävlingar nästa år... Men ta ledigt från jobbet och sova i nån sunkig buss 10 helger en sommar orkar jag inte med.
Men jag ska minst köra anderstorp, karlskoga och kanske någon till...

edit: Du råkar inte ha ett gammalt kåpset till k5an till salu lite billigt?
 
Jo jag ska köra lite fler tävlingar nästa år... Men ta ledigt från jobbet och sova i nån sunkig buss 10 helger en sommar orkar jag inte med. Men jag ska minst köra anderstorp, karlskoga och kanske någon till...
Sunkig? I Tjocki 1000 är det husbilar av årsmodell 06-07 som gäller :D

Kul att du kör ett par race iaf :tummenupp
 
Nja...jag springer 70 km i veckan och hänger på gymet tre ggr. Så jag tror det räcker i nuläget. Men visst låter det kul med cross men dock för kallt.

Det blev liksom två förfester och sedan mat på stan. Vid det läget hade jag förstört så mycket utav träningen så jag gick hem. Efterfest med katterna och datorn...ehh..



Köper cross i morgon! Blir träning på lördag! Ska du med?

Hörde du va här o våldgästade i lördags! Hade du kul?
 
Vissa av oss har ju inte råd att "köpa" 58:orna :hördu Sen säger jag som jag sa till Medin, "du blir bara ledsen när du krachar sönder allt det där" :fakta
07:an ska vara okraschbar enligt säljare. Att den ska göra 58:or på Sviestad lovade han också :D
 
Hur många från LMS-RR åker cross i vinter?
Jag har köpt mig en gammal CRF som jag tänkte skumpa runt på i vinter för att få lite träning. Var i Åtvid förra helgen, Finspång igår och Tranås idag!
 
Hur många från LMS-RR åker cross i vinter?
Jag har köpt mig en gammal CRF som jag tänkte skumpa runt på i vinter för att få lite träning. Var i Åtvid förra helgen, Finspång igår och Tranås idag!

Jag kommer va på när min är lite mer ihop än vad den är nu.... :)
 
Nyheter
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seri...

Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans fem...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Back
Top