Nr:18
Snabbare än Don Queer
Nån som hört om R1000 kommer att få köra på knudan i augusti?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Nr:18 skrev:Nån som hört om R1000 kommer att få köra på knudan i augusti?
Putterossi skrev:Njaaa, stämmer detta? Ryktet florerade redan innan B-racet/Endurancet och vi frågade Eva på plats om det var risk att de skulle stryka Rookie-klasserna under SM. Då avfärdade hon dessa rykten. Om det blivit ändrat sedan dess har jag ingen aning om, men det hoppas jag inte.
Putterossi skrev:Tusan vad trisst. Fast vart hittar du programmet någon stans?
Chris Ash skrev:Gå in på Roadracing.se anmälningsfunktion
Du har PM om 5 minuterChris Ash skrev:Det är inget rykte, alla klasser är spikade på SM 5 utom R600/1000, om det är av andra skäl än att de eventuellt stryks har jag dock ingen aning om.
Finns inget oklart i det svaret! Tack!Diablo skrev:Nå, jag mailade frågan till Eva och fick följande svar, sen är det väl fritt att tolka:
"R600 och R1000 kommer att köra i augusti på Ring Knutstorp."
Jag tolkar det tyvärr som att 250SP inte får vara med på Knutstorp den här gången heller. Men jag hoppas att jag har fel!Nr:18 skrev:Finns inget oklart i det svaret! Tack!![]()
Kör i 250R! Reglementet tillåter det ju!Torkel skrev:Jag tolkar det tyvärr som att 250SP inte får vara med på Knutstorp den här gången heller. Men jag hoppas att jag har fel!
Torkel skrev:Jag tolkar det tyvärr som att 250SP inte får vara med på Knutstorp den här gången heller. Men jag hoppas att jag har fel!
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
|
|
Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”
Harley‑Davidson drar igång ... |
|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Stabilt läge på Gotland Ring!
Den trista dispyten om ägan... |
|
|
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX
Ducati lanserar serviceinte... |
|
|
Oro för batteriet
Batteriet oroar mest – men ... |