Rookie 2015

Vet ni om det finns möjlighet att hyra transponder på banorna eller måste man köpa?

Finns ett gäng att hyra men är det många som vill så kanske de tar slut, kostar dock en 500 för en helg så det är inte många tillfällen innan det betalt en beggad som du dessutom får pengarna tillbaka på när du säljer. . . :)
 
Rookie 1000 #42. Börjar vara dags att göra premiär som 52-årig gubbe. Målet är att ha kul, utvecklas, köra om så ofta jag kan och hitta någon att fajtas med i bakre delen av startfältet.
 
Rookie 1000 #42. Börjar vara dags att göra premiär som 52-årig gubbe. Målet är att ha kul, utvecklas, köra om så ofta jag kan och hitta någon att fajtas med i bakre delen av startfältet.

P.g.a skada bl.a. blev det ingen R1000 förra året för mig... Jag gick kursen i början på året, på den sade det att kursen gällde för licens utlöst under det året(?), men kollar jag i racekalendern så gäller underskriven licensgenomgång för 5 år framöver?

Vad är det som gäller egentligen?

Annars så är jag gärna med och fajtas om den undre halvan! ;)
 
Stämmer! Ta ut första licensen inom 1 år, sedan har man 5 år på sig att förnya efter det om man av någon anledning inte kör varje år.
 
Har inget där att göra än!, blir något race i spedster för att prova.
Sen när jag får upp farten kanske jag provat Rookie!.
 
Nyheter
Ny Brutale från MV Agusta

Italienska motorcykeltillve...

Indian Motorcycles bryter sig loss

Screenshot Polaris Inc h...

YAMAHA TRACER 7 OCH TRACER 7 GT Y-AMT

Yamahas TRACER 7 och TRACER...

KTM är tillbaka!

Dags för ”Tracking” med fot...

Stark Varg SM – Världens starkaste supermoto!

Det har tisslats och tassla...

ZX Moto gör en Honda-lik retromodell

Screenshot Titta bakåt u...

Nya Ducati Multistrada V4 Rally

Pressrelease från Ducati (B...

MV Agusta bekräftar ny Brutale

MV Agusta har avslöjat en d...

Yamaha rekordsatsar på GGN

När världens största enduro...

Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan

Screenshot När Buell för...

Back
Top