Oj, vem då?Jag vet iaf en här som säger ja D1reCt!11!1![]()

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Oj, vem då?Jag vet iaf en här som säger ja D1reCt!11!1![]()
Oj, vem då?![]()
Ja låt oss se, då kan du bemöta hen med en enormt lång text som inte kommer fram till något, då får hen nog så hen tiger! Risken är ju då bara, ja du vet.Ingen aning, men vi kan ju testa att trigga honom genom att skriva något nyanserat som inte hyllar Trump, så ser vi om han visar sig![]()
Ingen aning, men antar att hypoteser är till för att testas.Ja låt oss se, då kan du bemöta hen med en enormt lång text som inte kommer fram till något, då får hen nog så hen tiger! Risken är ju då bara, ja du vet.![]()
Och, som tidigare konstaterats så är X numer ingen väktare av yttrandefrihet utan snarare av Musks konspirationsteorier och amerikansk extremhöger som förstås kör sitt förutsägbara rejs.
x.com
x.com
x.com
x.com
Grönland har tydligen sagt att de inte är till salu.
Om Trump plötsligt vill köpa Sverige, vad skulle vi säga då?
Grönland är ju ett av länderna där USA tappat atombomber med. Här tappade de iofs hela flygplanet med.USA gjorde bort sig duktigt på Grönland med Camp Century, så Grönlänningarna lär inte vara speciellt sugen på att släppa loss dom på resten av ön.
Det finns flera bra dokumentärer om Camp Century på YouTube, ingen av dom avslöjar dock fulspelet där USA hade tänkt använda sin "Research-station" till att i hemlighet tunnla under isen och placera ut kärnvapen.
Väldigt karaktäristiskt för den där von Oben attityden som också genomsyrar svensk politik, "vi vet, vinsten kommer längre fram, Sverige är ett öppet land, lita på oss, ni förstår inte det här".
Han föreslog visst även dödsstraff för narkotikaförsäljning.Mannen som är misstänkt för flertalet våldtäkter vill tydligen införa dödsstraff för våldtäktsmän.
Kanske bara så länge han har möjlighet att frikänna sig själv?
Han föreslog visst även dödsstraff för narkotikaförsäljning.
Men hade ändå varit intressant att få höra det bakomliggande moralfilosofiska resonemanget, med tanke på att cannabis är legaliserat i vissa delstater.Jag tror inte han säljer sånt så där binder han ju inte ris för egen rygg. Möjligen skulle han ju kunna vara kund.
Är väl bra han tar tag i eländet, oavsett vad själv han gjort.Mannen som är misstänkt för flertalet våldtäkter vill tydligen införa dödsstraff för våldtäktsmän.
Kanske bara så länge han har möjlighet att frikänna sig själv?
Eller är det någon slags skenhelighet vi ser likt vår egen kapten klänning?
Vi får väl utgå från att den förste som får sona sina synder då är han själv, för att statuera exempel som den goda ledare han är.Är väl bra han tar tag i eländet, oavsett vad själv han gjort.
Men ang. dödsstraff för våldtäkt… Kanske får skicka Alexander Bard till Trump för att tala honom tillrätta. Bard menar ju att 70% av alla som sitter inne för våldtäkt i Sverige är oskyldigt dömda och offer för metoo-fenomenet.
Är väl bra han tar tag i eländet, oavsett vad själv han gjort.
Ja, det är nog inte otänkbart. Men siffran skall man nog ta med en stor nypa salt.jag vill inte säga nåt om siffran 70% men det ligger nog ändå en hel del i den saken som sådan. Jag tror att just våldtäkt är det brott där det sitter inne flest oskyldiga.
Tycker att jämförelsen haltar lite, framför allt för att Göran väl mest åkte runt och pratade om känslor.Ja, precis som Göran Lindberg tog tag i eländet.
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |