Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Squadron Leader...![]()
Ska jag vara ärslig är jag lite skeptisk inför att testa den, den luktar minst sagt speciellt...De andra luktar alltifrån choklad, kola, nougat, vanilj, ruddin och jag vet inte allt, men squadron leader luktar... Tjära och smokey hickory
![]()
Flygsoppa luktar gott i jämförelseFlygfotogen kanske?![]()
Men det blir ju så jäkla omständigt. Kan inte röka den i hemmet eller i nära anslutning till det. Förut hade jag en liten verkstadslokal där jag kunde ta mig något stopp medan jag funderade på hur något problem skulle lösas, så där när det inte räckte med att lägga in en snus. Så det blir till att söka sig ut på stan istället. Fast då kollar alla så konstigt på en. Och går man ut och sätter sig på en stubbe i skogen ser man nästan ännu galnare ut.Haha, grattis eller vad man ska säga![]()
Och felet med det skulle då vara? Nytjärad brygga och bbq ribs. Det blir väl inte bättre än så?Tjära och smokey hickory![]()
Men det blir ju så jäkla omständigt. Kan inte röka den i hemmet eller i nära anslutning till det. Förut hade jag en liten verkstadslokal där jag kunde ta mig något stopp medan jag funderade på hur något problem skulle lösas, så där när det inte räckte med att lägga in en snus. Så det blir till att söka sig ut på stan istället. Fast då kollar alla så konstigt på en. Och går man ut och sätter sig på en stubbe i skogen ser man nästan ännu galnare ut.
Och felet med det skulle då vara? Nytjärad brygga och bbq ribs. Det blir väl inte bättre än så?![]()
Fin! Mått på den?
Fin! Mått på den?
Tackar
De mått som finns listade på säljarens hemsida är Length: 140mm och Bowl Height: 38mm. Osäker på hur djup den är... Tar 9mm filter iallafall![]()
Filter? Finns det sånt också till pipor? jag trodde det var raka rör bara som gällde.![]()
Ja, nu har jag så jag klarar mig ett tag![]()
![]()
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |
![]() |
SMC med och höjer MC-säkerheten i Europa
Sveriges MotorCyklister (SM... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
![]() |
TILLSTÅND KLART: GGN 2.0 KÖRS I HEJDEBY 2025
Nu är det klart att världen... |
![]() |
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026
Norton Motorcycles förbered... |
GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025
Honda var tillbaka i Biarri... |
|
![]() |
En hyllning till mästaren!
Pressrelease från MV Agusta... |