Party & solresa i dec/jan?

Olle99

Ny medlem
Gick med
25 Jan 2009
Ort
Malmö
Hoj
750 K7
Tjena!

Har tänkt åka med några polare på fest- och solresa antingen över nyår eller i mitten av januari. Kravspecen ser ut på följande sätt:

* Bra party :banana :öl
* Många snygga tjejer (inte en massa lönnblekfeta brittiskor) :tuttar
* Helst sol och bad :cool:


Vilket är bästa alternativet om det bara handlar om en vecka? Playa del ingles verkar vara ett bra festställe men är det fortfarande högsäsong där under december/januari? Vad finns det för andra alternativ?
 
Ja, det är drag där under jul/nyår. Men även om det bara är en vecka hade jag satsat på thailand, alla gånger. Kostnadsmässigt lär det hamna på samma slutnota då det är billigare i thailand. Resorna kostar bra mycket mer under jul/nyår så går det att ta nån vecka i närheten bara så spar man många kronor.
 
Thailand har jag inte ens tänkt på, känns långt bort för att bara vara där en vecka men det kanske funkar! Är det Phuket som gäller då?

Alperna är nice det med men det blir en annan semester.
 
Thailand har jag inte ens tänkt på, känns långt bort för att bara vara där en vecka men det kanske funkar! Är det Phuket som gäller då?

Alperna är nice det med men det blir en annan semester.

Phi-phi island eller den ultimata partyön koh pangang. Se till att va där under fullmåne bara.
 
lånar tråden lite, sorry

sol och värme i januari förutom sydostasien eller ännu längre bort,
vart åker man då?
 
lånar tråden lite, sorry

sol och värme i januari förutom sydostasien eller ännu längre bort,
vart åker man då?

Sharm El Shiek eller Hurghada i Egypten skulle jag nog ta isf. Är lite osäker på hur det är i januari. Var där i mars och då var det riktigt varmt och soligt men nog bästa att kolla upp vilken tempratur det är där i januari. :)
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top