Onsdagskörning med SH-Sundsvall

Det där visar ju tydligt skillnaden mellan Onsdagsåkning (papperet) och Onsdagskörning. Är väl rätt givet att man föredrar köra framför åka om man väljer nåt som inte låter som en fiskepråm. :)
 
Ska vara lite diplomatisk för en gångs skull ... det finns dom som finner tjusning i att ÅKA ... tåg med kromsvarvar oxå :tummenupp

Måste säga så annars får jag inte krama Lina för Ricky :krama
 
Skulle man haft obegränsat med deg skulle man nog haft en hoj ur varje läger, grusbus och glidare inkluderat. :)
 
Har väl varit nån enstaka körning tror jag, men bara det blir lite väder så blir det väl åka av antar jag...bara ramla in på torget efter 18 och kolla vilka som står där. Är det bra väder på onsdag siktar iaf jag på lite åkning..


Och lek är väl accepterat, bara man leker på ett vettigt sätt vill säga...
 
Tjena, ny i stan och sugen på att åka lite. Är det bra väder imorgon så står iaf jag nere på torget :)
 
Ja det var ett helt gäng som skulle köra ser jag! Jag har dock aldrig kört på bana :gnissla

Äsch jag kommer!
 
Last edited:
Som sakt, för första gången på länge finns chansen att man kan hänga på om man tar gymmet senare... Men verkar stendött Ons-körningar?
 
Som sakt, för första gången på länge finns chansen att man kan hänga på om man tar gymmet senare... Men verkar stendött Ons-körningar?

Det har varit Onsdagsbankörning mer eller mindre i ett par veckor, sen imorgon ska det väl bli blött verkade det som. :)
 
Återuppta onsdagsåkning!!

Vart är alla onsdagsåkare i svall?? Igår var vi tre tappra själar på plats men det måste finnas mer intresse än så? Så skärpning till nästa vecka!!
 
Vädret verkar ju alldeles lysande för att ta på sig mc-kläderna så jag och en kompis siktar på att vara inne vid Vängåvan till 18:00 eller strax efter iaf. Är det mycket tidigare så hinner vi med en glass isf. :tummenupp
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top