Only in Sweden

"It can only happen in Finland"

Citerar en finsk kamrat som när vi stod och pratade vid en eld, det kan vara kyligt i Finland, lade på några vedträn på elden och en finne hoppar fram och ylar. Han har minsann släpat med dessa vedträn för att själv elda, då ska ingen sno hans ved. Min kamrat påpekar att det finns nästan en kubik vid bastun och vi erbjuder oss att hämta men nej.
Min kamrat skakar på huvudet och säger ovan nämnda. :hihi
 
Så homo-president är ok, bara hen är trogen sin man/fru/partner/buttbuddy?
Jag skiter fullständigt i vem olika ledare delar säng med, speciellt när de är öppna med att de gör si eller så. Då är det mindre risk för utpressning med hot om avslöjanden.
Huruvida de är trogna är främst något mellan dem och deras partner(s).
 
Jag skiter fullständigt i vem olika ledare delar säng med, speciellt när de är öppna med att de gör si eller så. Då är det mindre risk för utpressning med hot om avslöjanden.
Huruvida de är trogna är främst något mellan dem och deras partner(s).

Det finns någon historia (oklar sanningshalt) om när ryzzarna skickade en massa "svalor" (prostituerade/underrättelseagenter) på en kinesisk diplomat för att få kompromat på honom.

När dom senare kontaktade diplomaten och skickade över ett kuvert med bilder på själva sexakten sken han upp och frågade om han fick behålla bilderna och skicka hem dom till frun för att visa att han minsann inte var impotent...

Samma sak med bögpresidenter, är dom öppet bög så går det ju liksom inte att utpressa dom med det.

Och nej, jag tycker att "butt-buddy" är en rätt kul benämning på bögar, det gör nog bögar med om det sägs av en icke homofob person, i icke nedlåtande sammanhang..
Context är viktigt...
 
Jag tror det betyder att han är ledsen över att han inte fick medhåll i sina homofobiska utfall.

Men många hundra miljoner muslimer håller med honom vilket borde kunna vara en tröst i mörkret.
App app, nu får vi hålla rent och inte sjunka till den där DN-nivån. "-fobi" är första kapitlet i stora wokeiska boken "härskarteknik - så använder du det".

???
 
Jaha vad ska polisen skriva nu i sina rapporter från uppgiftslämnare? En hen av oklart ursprung?
Fy Fan!
 

Bifogat

  • IMG_0876.png
    IMG_0876.png
    293.8 KB · Visningar: 36
*/ ?>
Nyheter
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich

Tysk precision möter äkta G...

Vinn en batteriladdare från CTEK

I samarbete med CTEK har vi...

Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Super Adventure och Teide ...

Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!

Boka sommarens härligaste b...

Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!

Bolaget bakom den dagliga d...

Besöksstorm till MC-mässan på Elmia

Den svenska mc-mässan har v...

MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Back
Top